گالری فیلم
خرید تضمینی کالا درصنعت نفت
زنگنه گفت: موضوع خرید تضمینی کالاهای موردنیاز صنعت نفت را اخیراً در همه جلسات زیاد مطرح می کنم تا جا بیفتد، فعال شدن بخش‌های تولیدی کشو دغدغه همیشگی‌ام است. دنبال این موضوع هستم تا کاری انجام دهیم تا تولید کشور فعال شود، کارخانه‌ها تعطیل و دکل‌های حفاری بیکار نشوند.
وی با اشاره به اینکه سازندگان زیادی به من مراجعه و عنوان می‌کنند که پیمانکاران داخلی تجهیز ساخته‌شده آنها را خریداری نمی‌کنند و اقدام به واردات همان تجهیز می‌کنند، اظهار کرد: مدتی است این ایده را می‌پرورانیم و امیدواریم تا پایان امسال تا حدودی آن را نهایی و وارد فاز اجرایی کنیم که بر اساس آن هر سازنده‌ای که بتواند کالا را البته به شرط آنکه آن کالا موردنیاز صنعت نفت باشد بسازد و استانداردهای آن را از انجمن نفت که متولی این موضوع است دریافت کند، خرید از او را تضمین می‌کنیم.
وزیر نفت با بیان اینکه این شرکت‌ها که عمدتاً دانش‌بنیان هستند می‌توانند با اتکا به این تضمین، از بانک تسهیلات هم دریافت کنند، گفت: پمپ‌های درون‌چاهی، سرچاهی، لوله‌های بدون درز، قطعات یدکی به‌عنوان بخشی از کالاهای موردنیاز صنعت نفت هستند.
زنگنه تأکید کرد: در صورت تحقق ساخت چنین کالاهای کیفی، هم‌زمان خرید خارجی آن کالاها را ممنوع خواهیم کرد و همچنین پیمانکاران موظف‌اند از این شرکت‌ها خریداری کنند که کار مهمی است.
 
This text will be replaced