پایان مرحله اول تعمیرات اساسی پالایشگاه امام خمینی شازند
مرحله اول تعمیرات اساسی واحد‌های تولیدی پالایشگاه امام خمینی شازند به دست متخصصان کشور به پایان رسید.
به گزارش سهام انرژی، محمد امین مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند گفت: با هدف بررسی وضعیت سالانه سلامت دستگاه‌ها و تجهیزات پالایش در مرحله اول تعمیر اساسی (اورهال) این پالایشگاه، واحد‌های تولیدی شامل تقطیر، سی سی آر، گاز مایع، غلظت شکن و تصفیه نفت سفید تعمیر شدند.
محمد امین افزود: عملیات این مرحله با مشارکت توسط یک پیمانکار استان مرکزی و یک پیمانکار از استان اصفهان در مدت یک ماه با صرف مبلغ حدود ۸۰ میلیارد انجام شد و در این مدت تعداد هزار و ۶۰۰ نیروی کار ماهر و متخصص با اولویت متقاضیان کار بومی به کار گیری شدند.
وی با بیان اینکه تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با استفاده از نیرو‌های متخصص داخلی و با حداکثر نظارت بازرسان کنترل کیفی بدون حادثه انجام شداضافه کرد: مرحله د. وم هم که ۵۰ روز طول خواهد کشید بعد از ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.
پالایشگاه نفت امام خمینی شازند با هدف رفع نیاز کشور به سوخت روزانه ۱۷ میلیون لیتر بنزین و ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل یورو چهار تولید می‌کند وبا تولید بنزین یورو ۴ بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران است.
کار مطالعه و عملیات اجرای شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند پس از انقلاب اسلامی و در نخستین سال بعد از جنگ تحمیلی آغاز ودر سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه اندازی شد و با تلاش و کوشش نیرو‌های متعهد و متخصص توسعه وظرفیت آن به ۱۷۱ هزار بشکه در روز افزایش یافت.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :