اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی رای دادند:
طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها از طریق بورس به تصویب رسید
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تصویب جزییات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی در این کمیسیون خبر داد.
به گزارش سهام انرژی از شانا،اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:  طرح یک شوری افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی تصویب شد. این طرح با حضور مسئولان و کارشناسان وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
وی افزود: بررسی این طرح چندی پیش در کمیسیون انرژی مجلس آغاز شده بود که مطابق با آن، افزایش پالایشگاه‌ها با استفاده از ظرفیت‌ و سرمایه مردمی و فعال کردن بازار بورس مدنظر بوده است. از آنجا که کلیات این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه و انرژی مصوب شده بود جزئیات آن نیز بررسی شد و به تصویب اعضای کمیسیون انرژی رسید.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کارشناسان دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت نفت در این طرح گنجانده شده و تصویب شده است،‌ تصریح کرد:  معتقدم طرح تصویب‌شده در کمیسیون طرح جامعی است. با طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها می‌توان تحرک اقتصادی در کشور ایجاد کرد، زیرا بسیاری از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی هستند.
قره‌خانی این طرح را با توجه به این‌که حداکثر تا دو سال تنفس پرداخت قیمت خوراک در سال آغاز بهره‌برداری در آن در نظر گرفته شده، یکی از جذاب‌ترین طرح‌های اقتصادی در چند سال اخیر دانست.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :