1397/10/13 11:29 ق ظ
کد خبر : 71267
مجوز افزایش سرمایه یکی از شرکتهای گروه تاپیکو صادر شد:
دوده صنعتی پارس از شمول قانون ورشکستگی خارج می‌شود
با صدور مجوز افزایش سرمایه شرکت دوده صنعتی پارس از شرکتهای زیرمجموعه گروه تاپیکو توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، این شرکت به زودی از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج می‌شود.
به گزارش سهام انرژی سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه بیش از 295 درصدی شرکت دوده صنعتی پارس از مبلغ 12 میلیارد تومان به بیش از 47.5 میلیارد تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها موافقت کرد.
بر این اساس شرکت دوده صنعتی پارس حداکثر 60 روز از تاریخ صدور مجوز می‌تواند نسبت به برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده و تصویب افزایش سرمایه اقدام نماید که پس از تصویب آن، شرکت از شمول ماده 141 قانون تجارت ناظر بر شرایط ورشکستگی شرکت‌ها خارج می‌شود.
این افزایش سرمایه با اتکا بر مفاد قانون بودجه سال جاری مبنی بر امکان بهره‌مندی از مزایای معافیت مالیاتی شرکت‌های مشمول ماده 141 قانون تجارت با استفاده از افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها صورت پذیرفته است.
تصویب و تکمیل فرایند افزایش سرمایه شرکت دوده صنعتی پارس، جزو برنامه‌های 100 روزه ارائه شده از سوی تاپیکو به مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است که ظرف مدت زمانی مقرر به انجام رسیده است.
گفتنی است این برنامه، در حال حاضر برای دو شرکت دیگر از زیرمجموعه‌های تاپیکو نیز در حال انجام است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال فرایند صدور مجوز سازمان بورس، برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده و تصویب و ثبت افزایش سرمایه آنها نیز به اتمام برسد.
شرکت دوده صنعتی پارس از شرکتهای درج شده در بازار دوم بورس در گروه محصولات شیمیایی است که حدود 65 درصد سهام آن بطور غیرمستقیم معلق به گروه تاپیکو است.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :