1397/10/23 11:12 ق ظ
کد خبر : 71275
با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو
واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان به بهره‌برداری رسید
بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان به ظرفیت 160 مگاوات صبح امروز (یکشنبه) همزمان با سفر معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو به این شهرستان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش سهام انرژی از(پاون)، محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در مراسم بهره‌برداری از این پروژه، گفت: نیروگاه سیکل‌ترکیبی کاشان شامل دو واحد گازی زیمنس V94.2.5  با ظرفیت 324 مگاوات است که در سال 88 توسط سازمان توسعه برق ایران با پیمانکاری شرکت مپنا در زمینی به مساحت 50 هکتار احداث و در اختیار شرکت ساخت و بهره‌برداری انرژی نوین – سبا نوین قرار گرفت.
وی یادآور شد: پس از انعقاد قرارداد بیع متقابل با شرکت تولید نیروی برق حرارتی، عملیات احداث یک واحد بخش بخار(به ظرفیت 160 مگاوات) و پست 230 کیلوولت در سال 1394 آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی تصریح کرد: مبلغ کل قرارداد این پروژه 128.5 میلیون یورو است که 38.5 میلیون یورو سهم آورده سرمایه‌گذار و 90 میلیون یورو از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی است.
طرزطلب خاطرنشان کرد: سوخت اصلی نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است که در دو مخزن 20 هزار متر مکعبی ذخیره شده تا در مواقع ضروری و قطع گاز نیروگاه تا 45 روز سوخت نیروگاه را تامین کند.
وی در پایان گفت: این چهارمین پروژه نیروگاهی شرکت برق حرارتی بعد از نیروگاه‌های ماکو،‌ بهبهان،‌ زاهدان و هرمز جهت عبور از پیک برق 1398 است.
همچنین در این سفر واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان امروز (یکشنبه) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رضا اردکانیان وزیر نیرو و شماری از مسئولان کشوری و استانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
با افتتاح این واحد، ظرفیت تصفیه فاضلاب شهر کاشان به میزان 20 هزار مترمکعب افزایش پیدا کرده و می‌تواند 100 هزار نفر از جمعیت شهر کاشان را افزون بر مدول اول تحت پوشش قرار دهد. 
هزینه اجرای پروژه بالغ بر 206 میلیارد اعتبار ریالی و 7.9 میلیون یورو اعتبار ارزی بوده است. 
استفاده از ظرفیت منابع مالی بانک توسعه اسلامی، استفاده از روش BOO در احداث تصفیه‌خانه و استفاده از سیستم گندزدایی UV و حذف نیترات و فسفات از ویژگی های این پروژه است.
همزمان با افتتاح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب، توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهری به میزان 117 کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفت.
هدف از اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری کاشان ارتقای سطح بهداشت عمومی، پیشگیری از آلوده شدن منابع زیرزمینی و استفاد از پساب تصفیه شده در حوزه های فضای سبز ، کشاورزی و صنعت خواهد بود.
تصفیه خانه فاضلاب شهری کاشان در 4 مدول طراحی شده است که هر مدول می‌تواند 100 هزار نفر از جمعیت شهری را تحت پوشش قرار ده
 
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :