١٣٩٧/١١/٢٤ ١:٢٩ ب ظ
کد خبر : ٧١٣٠٨
تولید الفین در پتروشیمی جم ۱۵ درصد افزایش یافت
مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم گفت: همزمان با روزهای آغازین دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران با نوسازی یکی از کوره های ۱۰ گانه، تولید الفین در این شرکت ۱۵ درصد افزایش یافت.
به گزارش سهام انرژی از ایرنا،‌مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم گفت: همزمان با روزهای آغازین دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران با نوسازی یکی از کوره های ۱۰ گانه، تولید الفین در این شرکت ۱۵ درصد افزایش یافت.
سید حسین میرافضلی روز سه شنبه افزود: واحد الفین پتروشیمی جم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ۱۰ کوره الفین دارد که طی ۲ماه گذشته ظرفیت کوره ۱۰۶ با دانش روز مورد نوسازی قرار گرفت.
وی بیان کرد: این بازسازی در سه بخش مکانیکی قسمت مشعل ها، کوئل های تشعشعی و کانوکشن ها انجام شده است.
میرافضلی ادامه داد: هم اکنون ظرفیت هر کوره گازی ۴۰ تن در ساعت است که با اجرا این طرح به ۴۶ تن در ساعت در حالت دریافت خوراک گازی و ۵۷ تن در ساعت برای کوره های مایع افزایش پیدا کرد.
وی یادآورشد: با نوسازی این کوره دانش جدید طراحی، ساخت و کارکرد این کوره ها به داخل منتقل شده و مهندسان ایرانی می توانند در تمام پتروشیمی های برخودار از واحد الفین کشور این مهم را با علم روز انجام دهند.
میرافضلی اظهار داشت: این نوسازی توسط ۱۵۰ مهندس ایرانی صنعت پتروشیمی با هزینه ای بالغ بر یک میلیون یورو اجرا شده و پیش بینی می شود با نوسازی کوره ۱۰۶ بین هشت تا ۱۰ میلیون یورو به آورده ارزی شرکت پتروشیمی جم در سال اضافه شود.
الفین از ترکیبات هیدرو کربنی است که از آن چهار محصول اتیلن، بودتادین. پروپیلن و بوتیلن بدست می آید که از خورک های اصلی پتروشیمی است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تا پایان دی ماه سال جاری نیز با انجام موفق و بدون حادثه همزمان ۲۳۶ پروژه به عنوان بزرگ‌ترین پروژه های تعمیرات صنعت پتروشیمی ، زمینه افزایش ظرفیت ، رفع گلوگاه ها و تولید سه محصول استراتژیک در این شرکت فراهم شد.
میرافضلی افزود: در قالب این پروژه تمامی واحدهای فرآیندی این مجتمع پتروشیمی مورد تعمیرات اساسی و نوسازی قرار گرفت.
وی یادآورشد:با اجرای این پروژه ظرفیت دریافت خوراک +C3 به حدود ۲ برابر افزایش یافت و در نهایت زمینه افزایش تولید محصول بوتادین و پروپیلن پتروشیمی جم را فراهم کرده است.
مجتمع پتروشیمی جم پس از گذشت حدود یک دهه از راه اندازی و با داشتن واحدهای تولیدی الفین، پلی اتیلن سنگین و سبک خطی، بوتادین و بوتن۱، همچنان یــکی از بــزرگتــریــن تولیدکنندگان الفین در جهان و محصولات پلیمری در ایران به شمار می رود.
جم دریک نگاه
* ۳۰۰۰۰۰ تن صادرات سالانه به ۲۰ کشور جهان
* حضور در بازارهای مصرف پنج قاره جهان
* تولید ۷۶ گرید مختلف
* بزرگترین صادرکننده HD در ایران
  
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :