١٣٩٨/٠٢/٠٣ ٦:٠٩ ب ظ
کد خبر : ٧١٣٦٩
مدیرعامل بیمه تجارت نو خبر داد:
تمرکز بیمه تجارت نو بر توسعه تکنولوژی است
نورالهی گفت: شرکت ها نیازمند بازار بیمه ای هستند و به دنبال سهم مناسب از این بازارند. لذا یکی از اولویت های اصلی بیمه تجارت نو موضوع تکنولوژی و تقویت آن است.
به گزارش سهام انرژی نیما نورالهی مدیرعامل بیمه تجارت نو در نشست خبری که در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه تشکیل شده بود به ارائه توضیحاتی در زمینه اهمیت صنعت بیمه و نقش بیمه تجارت نو در این عرصه، گفت: در حال حاضر حدود 50 هزار نفر به عنوان شبکه فروش صنعت بیمه به ثبت رسیده‌اند که برخی از آنها از سال 1345 کار خود را شروع کرده‌اند. بنابراین امروز تمام شرکت‌های تازه‌وارد به بازار بیمه نیاز دارند که برای کسب سهم مناسب از این بازار و توسعه صنعت بیمه، حتما خود را به تکنولوژی مجهز کنند. بنابراین یکی از اولویت‌های اصلی بیمه تجارت نو، موضوع تکنولوژی و تقویت آن و IT است.
وی ادامه داد: باید توجه داشت که موضوع IT به سرعت به نتیجه نمی‌رسد و هزینه‌بر است. در پنج ماه اخیر اقدامات خوبی در حوزه IT در شرکت بیمه تجارت نو صورت گرفت. به علاوه آنکه، اقدامات جدیدی در سال 98 انجام خواهد شد که ازجمله آنها می‌توان به شبکه ملی فروش بیمه‌نامه اشاره کرد.
نگرانی بابت پوشش بیمه‌ای خسارت سیل نداریم
نورالهی در رابطه با حادثه سیل ضمن بیان اینکه این اتفاق با عملکرد خوب شرکت‌های بیمه موجب اعتلای فرهنگ بیمه در کشور می‌شود، تاکید کرد که شرکت بیمه تجارت نو درمورد پرداخت خسارت‌های سیل دغدغه‌ای ندارد و با توجه به قراردادهای اتکایی، خسارت چندانی متوجه شرکت نشده است؛ ضمن آنکه سرعت ارزیابی خسارات بالا بوده و کارهای مربوط به ارزیابی و پرداخت در حال انجام است.
سال گذشته افزایش سرمایه داشتیم
این مقام مسئول در رابطه با افزایش سرمایه شرکت نیز توضیح داد: اسفند ماه سال گذشته افزایش سرمایه داشتیم و اکنون منتظر هستیم تا ثبت آن انجام شود. گام بعدی رسیدن به سرمایه 250 میلیارد تومانی است. صنعت بیمه دارای حاشیه سود عملیاتی پایین است و موجب می‌شود تا سرمایه‌گذاران رغبت چندانی برای سرمایه‌گذاری در این صنعت نداشته باشد و شاید بهتر باشد یک بازنگری در آیین‌نامه سرمایه‌گذاری انجام شود تا به این ترتیب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در این صنعت ترغیب شوند و سرمایه شرکت‌های بیمه افزایش یابد.
نورالهی درخصوص عملکرد شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: پرتفوی شرکت در پایان سال 96 حدود 98 میلیارد تومان بوده که این رقم در پایان سال 97 به بیش از 250 میلیارد تومان رسیده است. همچنین، سهم بازار شرکت نسبت به پایان سال 96 دو برابر شده است. سعی بر این بوده که شرکت‌های بزرگ را جزو بیمه‌گذاران خود داشته باشیم که کمیته امداد امام خمینی (ره)،‌ شرکت ملی نفتکش ایران، وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی از جمله آنها هستند. تاکنون بیمه‌گذاران بزرگ و خوبی جذب شرکت شده‌اند و همین روند را در سال 98 هم ادامه می‌دهیم.
بیمه تجارت نو حادثه سیل را به خوبی مدیریت کرد
طالب، معاون مدیرعامل و مدیر شبکه فروش و توسعه بازار شرکت بیمه تجارت نو نیز در این نشست خبری درخصوص اقدامات شرکت در حادثه سیل اخیر توضیحاتی ارائه داد. به گفته او مدیران ارشد و کارشناسان این شرکت به سرعت در محل‌های حادثه حضور یافتند و شروع به ارزیابی خسارت کردند؛ به‌طوری که اکنون کار کارشناسی و ارزیابی به خوبی در حال پیشرفت است و بخشی از خسارات پرداخت شده است.
ملکوتی، معاون فنی بیمه‌های اموال نیز در همین راستا بیان داشت که اتفاق اخیر خسارت سنگینی داشت. حدود 32 هزار واحد مسکونی اعلام خسارت شده‌اند که از این تعداد تاکنون حدود 22 هزار واحد مسکونی ارزیابی خسارت شده‌اند و حدود 22 میلیارد تومان برآورد خسارت شده و حدود چهار میلیارد و 200 میلیون تومان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: اواخر اسفند ماه از سوی بیمه مرکزی درخواستی مبنی‌بر پوشش بیمه اتکایی برای حوادث طبیعی دریافت شد. قرارداد مازاد خسارت برای 12 شرکت بیمه تنظیم شد که تا 25 میلیارد تومان آن را خود شرکت‌های بیمه در حوادث طبیعی پرداخت کنند و مازاد آن را تا دو هزار میلیارد تومان، بیمه‌گر اتکایی پرداخت کند. بیمه مرکزی اعلام آمادگی کرده است و حتی پیشنهاد علی‌الحساب به شرکت‌های بیمه داده‌اند تا شرکت‌های بیمه تقاضا کنند که بخشی از خسارت به صورت علی‌الحساب به خسارت‌دیدگان پرداخت شود.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :