١٣٩٨/٠٢/٢٨ ١٢:٣٣ ب ظ
کد خبر : ٧١٣٩٨
شرکت ملی نفت اعلام کرد:
بر اساس شیوه نامه جدید، نفت در بورس عرضه می شود
نخستین عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی در سال ۹۸ بر اساس شیوه نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت اعلام شد.
به گزارش سهام انرژی از شرکت ملی نفت ایران، امیر حسین تبیانیان، نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی با اشاره به اینکه سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین الملل عرضه خواهد شد، افزود: قیمت پایه برای این دوره عرضه ۶۷ دلار و ۲۸ سنت به ازای هر بشکه تعیین شده است.
امیرحسین تبیانیان افزود: در این دوره عرضه بر اساس شیوهنامه ابلاغی از سوی وزیر نفت در سال ۹۸ تغییراتی نسبت به دوره های پیشین مشاهده می شود.
وی مهمترین تغییرات این دوره عرضه را حداقل حجم بارگیری زمینی هزار بشکه و تغییر در سازوکار قیمتگذاری با هدف ایجاد شفافیت و کاهش ریسک برای خریداران اعلام کرد.
به گفته تبیانیان دیگر شرایط عرضه در این دوره مانند دوره پیشین است. واریز پیش پرداخت ۶ درصد به صورت ارزی فراهم شده و همچنین مقصد محموله خریداری شده آزاد است.
بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روشهای فروش نفت و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی به‌منظور صادرات نفت‌خام در دستور کار قرار گرفته است.
برای دریافت فرم اطلاعیه عرضه ۳۱ اردیبهشت در این قسمت کلیک کنید.


 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :