١٣٩٨/٠٣/٠٩ ٧:١٥ ب ظ
کد خبر : ٧١٤١١
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:
طرح جامع توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در حال تدوین است
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: طرح جامع توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال تدوین است.
به گزارش سهام انرژی، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در مراسم آیین عملیات ساخت طرح کامپاندینگ پلی اتیلن وپلی پروپیلن سنقر در کرمانشاه صبح امروز پنج شنبه( 9خرداد ماه ) درسخنانی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های ویژه وزارت نفت توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی است اظهار کرد: احداث طرح پتروشیمی سنقر متناسب با شرایط منطقه برنامه ریزی و اجرا می شود و امیدواریم با تلاش هلدینگ خلیج فارس در بازه زمانی 12-14 ماه شاهد بهره برداری از این طرح باشیم .
وی پتروشیمی را صنعتی جذاب و روبه جلو در دنیا معرفی کرد وگفت: این صنعت در حال رشد دارای تنوع وتعدد محصولات پتروشیمی است وبا استفاده از فناوری های نوین در این صنعت می توانیم با شتاب بیشتری در مسیر توسعه حرکت کنیم.
محمدی با اشاره به اینکه رشد سالانه نفت خام در جهان یک درصد است و این رقم در صنعت پتروشیمی تا 9 درصد است گفت :حجم تجارت صنعت پتروشیمی در جهان 3800 میلیارد دلار است که ما نیز با توجه به ذخایر سرشار نفت وگاز می توانیم صنعت پتروشیمی کشور را با شتاب بیشتری توسعه دهیم .
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد : 4 عنصر خوراک ، دانش و فناوری ، سرمایه و بازار برای ایجاد یک طرح از مهمترین عوامل به شمار می رود و از این جهت ما نیز برنامه گذاری جامع و مفصلی را با هدف تحقق جهش دوم در صنعت پتروشیمی با توجه به تنوع خوراک های در دسترس  انجام داده ایم
محمدی گفت: هم اکنون 55 مجتمع پتروشیمی در ماهشهر ، عسلویه و دیگر مناطق کشور با ظرفیت 65 میلیون تن در حال فعالیت است که از این میزان 31 میلیون تن از محصولات قابل فروش است و حدود 22 میلیون تن نیز به مقاصد مختلف جهان صادر می شود .
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :