١٣٩٨/٠٣/٢٥ ٤:٢٠ ب ظ
کد خبر : ٧١٤٢٣
معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه دماوند اعلام کرد:
نیروگاه دماوند با طرح مدیا،۲۵۰ مگاوات تولید خود را افزایش می‌دهد
امیری گفت: ظرفیت اسمی نیروگاه شهدای پاکدشت ۲۸۶۸ مگاوات است که قرار است تا پایان مرداد با استفاده از سیستم مدیا که سریع‌ترین سیستم افزایش ظرفیت تولید است، به این میزان ۲۰۰ تا ۲۵۰ مگاوات اضافه شود.
به گزارش سهام انرژی، محسن امیری معاون مهندسی و وبرنامه ریزیی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت دماوند در یک نشست خبری با اعلام این مطلب افزود: برای سیستم مدیا در حال نصب تجهیزات هستیم و پیمانکار ۸۰ درصد کار را انجام داده است، در فاز یک ۱۰۰ مگاوات تا پایان خردادماه به ظرفیت تولید اضافه می‌شود و مابقی نیز تا اوایل شهریورماه به ظرفیت تولید اضافه خواهد شد.
امیری درباره هزینه راه‌اندازی سیستم مدیا توضیح داد: این سیستم با رقم ناچیز حدود یک بیستم نصب یک واحد گازی برای کل ۱۰ واحد نصب خواهد شد.
معاونت مهندسی و برنامه‌ریزی شرکت تولید برق دماوند در ادامه با اشاره به بارندگی‌های اخیری که در ایران رخ داد، اظهار کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت با توجه به بارندگی‌های اخیر با تمام توان در حال فعالیت بوده و ظرفیت آن حداقل ۵۰ هزار مگاوات در روز است و این نیروگاه مشکلی در زمینه‌ی تولید نخواهد داشت.
وی گفت: ظرفیت کنونی این نیروگاه ۲۸۶۸ مگاوات است که در سال ۹۱ به طور کامل به بهره برداری رسید. این نیروگاه که شامل دو فاز می شود عنوان بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی کل کشور را با تامین ۵ درصد برق کل شبکه به خود اختصاص داده است.
وی با اعلام اینکه یک سوم برق مورد نیاز پایتخت توسط این نیروگاه تولید می شود، ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال ۹۸ مبنی بر رونق تولید، طبق برنامه ریزی و طراحی انجام شده پروژه ای با عنوان مدیا تعریف شده است که با راه اندازی آن ۲۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق این نیروگاه اضافه خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه امسال مشکلی برای تامین برق در ایام پیک مصرف نداریم، اظهار داشت: تعمیرات اساسی این نیروگاه به طور دقیق در زمان معین انجام شده است. گفتنی است ۸۰ درصد تجهیزات مورد استفاده در این نیروگاه ایرانی است و ۲۰ درصد تحت لایسنس آلمان قرار دارد.
وی با اشاره به مباحثی که در مورد ارز دیجیتال و بیت‌کوین مطرح شده است، گفت: در این زمینه هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم. در واقع باید مصوبه هیأت مدیره و تاییدیه سهامداران را داشته باشیم تا در این راستا تصمیم‌گیری کنیم.
معاونت مهندسی و برنامه‌ریزی شرکت تولید برق دماوند در مورد نیروگاه شهدای پاکدشت توضیح داد: سوخت این نیروگاه، هشت ماه گاز و چهار ماه گازوئیل است. البته ممکن است این بازه زمانی در حد یک ماه کم یا زیاد شود و این موضوع بستگی به تعمیرات خطوط گاز و پالایشگاه‌های گاز دارد. البته این نیروگاه توسط محیط زیست استان تهران به صورت آنلاین پایش می‌شود و میزان آلودگی آن از متوسط استاندارد پایین‌تر است.
 
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :