١٣٩٨/٠٤/١٥ ٣:٠٦ ب ظ
کد خبر : ٧١٤٤٨
معاون سازمان بورس عنوان کرد:
لیگ ستارگان بورس پل ارتباطی صنعت و دانشگاه
امیری گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت های دانشجویی، یافتن فرصت های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی را از مهم ترین اهداف برگزاری لیگ ستارگان بورس است.
به گزارش سهام انرژی، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در مراسم افتتاحیه سومین دوره لیگ ستارگان بورس ضمن بیان مطلب  فوق گفت: برگزاری چنین رویدادهایی با ابعاد بین المللی می تواند نتایج مهمی به همراه داشته باشد.
حسن امیری با اشاره به اینکه سومین دوره لیگ ستارگان بورس به صورت بین المللی در حال برگزاری است، ابراز داشت: طبق آمار۶۵ تیم در این رویداد شرکت کرده اند که ۶۰ تیم داخلی و ۵ تیم خارجی هستند.
وی تصریح کرد: یکی از ایرادات و اشکالاتی که هم اکنون در حوزه مباحث آموزشی وجود دارد، موضوع فرهنگ مالی و سواد مالی است که کمتر به آن پرداخته شده است. باید مفاهیم اولیه را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار داد تا بتوانند در آینده تصمیمات مهم مالی و اقتصادی درستی را اتخاذ کنند.
معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با تاکید بر اینکه ارتقای سواد مالی باید از سطوح پایین آغاز و به سطوح بالاترگسترانده شود، تصریح کرد:‌ این مهم را شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بر عهده دارد و در این زمینه اقداماتی خوبی انجام داده است.
وی ادامه داد: این روزها در سطوح کلان اقتصادی تصمیماتی اتخاذ می شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر بازارسرمایه اثرگذار است. از همین رو آشنایی با مباحث مالی و بازار سرمایه باید در همه رشته های تحصیلی نهادینه شود.
امیری با بیان اینکه از حضور سایر رشته های دانشگاهی در رقابت های لیگ ستارگان استقبال می شود، ابراز داشت: آشنایی سایر رشته های تحصیلی با بازار سرمایه، می تواند به تصمیم گیری های آتی کشور کمک کند و موجب رشد بازار سرمایه در سنوات آتی می شود.
معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه هدف از این رقابت حداکثرسازی سود و بازده است، گفت:‌ بر این اساس،‌ دانشجویان با تصمیم گیری مالی آشنا شده و باید برنامه ریزی مالی داشته باشند. در عین حال، برای انتخاب سهام، از تحلیل های عمیق بهره ببرند.
امیری گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت های دانشجویی، یافتن فرصت های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی را از مهم ترین اهداف برگزاری این لیگ عنوان کرد.

چهره بین المللی، ارزش افزوده لیگ ستارگان بورس ۹۸
در ابتدای آیین گشایش لیگ ستارگان بورس، یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس طی سخنانی اظهار داشت: تابستان ٩۶ و هنگامی که که شرایط بازار سرمایه متعادل نبود لیگ ستارگان بورس با حضور ١٠ تیم کار خود را شروع کرد و در آن زمان نقدهایی به آن شد. عنوان می شد این رقابت تبلیغ نوسان گیری و سفته بازی است! پاسخ این بود که این رقابت صرفا رویدادی دانشجویی است و شرکت کنندگان سفیران بازار سرمایه هستند. امروز اما خوشحالیم که پاسخ نقدها با حضور ۶٠ تیم داخلی و پنج تیم بین المللی داده شد و سفیران بین المللی نیز به جمع خانواده بازار سرمایه ایران وارد شده اند.  
دبیر اجرایی لیگ ستارگان بورس با بیان اینکه این رویداد امروز همتراز با مسابقات ربوکاپ شده است، گفت: امروز پنج تیم از ۴ کشور ترکیه، عمان، سوریه و عراق در ایران حضور دارند و ارزش افزوده لیگ ستارگان بورس چهره بین المللی آن است و امیدوارم در دوره های بعدی شاهد حضور کشورهای بیشتری باشیم.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :