١٣٩٨/٠٤/٢٣ ١٠:٠٦ ق ظ
کد خبر : ٧١٤٥٦
جعفر ربیعی در عرضه اولیه سهام نوری گفت:
سود سهامداران پتروشیمی نوری ناشی از صادرات
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: سودی که شرکت نوری برای سهامداران در نظر دارد ناشی از تولید و صادرات است که در سال جاری پیش‌بینی تحقق سود مناسبی برای سهامداران است.
به گزارش سهام انرژی، جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در خصوص عرضه سهام پتروشیمی نوری در بورس گفت: سودی که این شرکت برای سهامداران دارد ناشی از تولید و صادرات است. در سال جاری پیش‌بینی تحقق درآمد خوبی برای پتروشیمی نوری صورت گرفته که این امر سود مناسبی را نصیب سهامداران خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس اعلام کرد: سال گذشته شرکت‌های پتروشیمی کشور مجموعا حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز وارد کشور کردند.
وی با تاکید بر عرضه ارز حاصل از صادرات پتروشیمی‌ها در سامانه نیما، عنوان کرد: طبق بخشنامه بانک مرکزی، شرکت‌های پتروشیمی می‌توانند بخشی از ارز حاصل از صادرات خود را صرف بخشی از هزینه‌های‌شان شامل خرید مواد اولیه، قطعات یدکی و هزینه‌های درون شرکتی کنند. طبق این بخشنامه سقف درنظر گرفته شده برای هزینه درون شرکتی پتروشیمی‌ها از ارز حاصل از صادرات‌شان معادل ۳۰ درصد درآمدهای آنهاست.
وی با بیان اینکه متاسفانه ارزآوری پتروشیمی‌ها تاحدودی تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته است گفت: در سال ۹۷ کل پتروشیمی‌های کشور مجموعا حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات وارد کشور کردند. براین اساس می‌توان عنوان کرد که سامانه نیما عمدتا با ارز پتروشیمی‌ها تامین می‌شود.
ربیعی ضمن تاکید بر اینکه هیچ رانتی برای پتروشیمی‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: در طول سال ۹۷ به غیر از چند روز، هیچ رانتی بین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها با نرخ ارز نیمایی وجود نداشته است. امروز زمان آنکه رانتی برای پتروشیمی‌ها وجود داشت گذشته و در سیاست‌های جدید کشور هیچ‌گونه رانتی برای پتروشیمی‌ها وجود ندارد.

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :