١٣٩٨/٠٤/٢٦ ١:١٦ ب ظ
کد خبر : ٧١٤٦١
امروز مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس در مجمع سالانه اعلام کرد:
افزایش ۲۵ درصدی ظرفیت تولید استایرن مونومر در پتروشیمی پارس
پتروشیمی پارس بزرگترین تولید کننده اتان در خاورمیانه در مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به اسفند ماه سال 97 در ازای هر سهم، 930 تومان سود تقسیم کرد.
به گزارش خبرنگار سهام انرژی، مسعود حسنی مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس امروز ۲۶ تیرماه در مجمع عمومی سالیانه واقع در برج میلاد تهران به ارائه گزارش عملکرد این شرکت پرداخت و اظهار داشت: اولویت اولویت پتروشیمی پارس، تامین کلیه نیازمندیهای مصرف کنندگان داخلی موجود در زنجیره ارزش، همراستا با سیاستهای اقتصاد مقاومتی است. . ماموریت خاصی در راستای تامین ستحصال اتان،پروپان و بوتان از گاز غنی و تولید استایرن منومر با کیفیت مطلوب و عرضه آن در بازارهای داخلی و خارجی ،با ارزش افزایی حداکثری برای ذی نفعان است.
وی گفت: علی رغم مشکلات فضای کسب و کار و تبعات ناشی از گسترش تحریم ها و محدودیت های به وجود آمده در حوزه صادرات محصولات ، مجموع تولیدات واقعی شرکت در سال ۱۳۹۷ به میزان ۳.۵۳۶.۰۰۰ تن بوده و این مقدار نسبت به برنامه مصوب ۸۵ درصد و نسبت به ظرفیت اسمی ۸۳ درصد تحقق یافته است.
خلاصه عملکرد تولید سالیانه شرکت پتروشیمی پارس در سال ۹۷ مجموع کل فروش شرکت به میزان ۲.۹۱۵.۲۱۹ تن،معادل ۸۲درصد از ۳.۵۳۶.۰۰۰ تن تولید سالیانه است.
وی در زمینه کاهش تولید در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ گفت: عواملی که باعث کاهش ۱۷درصدی تولیدات نسبت به ظرفیت اسمی در سال ۹۷ می شود مواردی همچون عدم تامین سرویس های جانبی توسط پتروشیمی مبین ،عدم تامین کشتی و به تبع آن پرشدن مخازن،عدم دریافت محصولات توسط واحدهای پایین دستی،مشکلات پالایشگاه های گازی،ضایعات بارگیری کشتی و اتلاف محصول به منظور سردکردن خطوط بارگیری،نشتی و شکستگی لوله،تعمیرات اساسی،گرفتگی و افزایش افت فشار مبدل های کلدباکس،مشکلات تعمیراتی است.
حسنی ادامه داد: افزایش سود ۹۵ میلیون دلاری حاصل از اقدامات انجام شده در خصوص افزایش ظرفیت دریافت خوراک گاز LPG برای سال گذشته محقق شد.
دستاوردهای کلیدی شرکت در سال ۹۷ هم شامل افزایش ۴۴درصدی میزان فروش نسبت به سال قبل،افزایش ۴۷درصدی سود ناخالص نسبت به سال قبل،افزایش ۱۱۱درصدی سود عملیاتی نسبت به سال قبل،افزایش ۶۲درصدی درآمدهای غیرعملیاتی نسبت به سال قبل،کاهش یک درصدی نسبت بهای تمام شده به فروش نسبت به سال قبل آن است.
به گفته وی افزایش ۹۳ درصدی سود به نسبت هر سهم در سال ۹۶ تحقق یافته است.
بنابراین گزارش، سود سهام این شرکت نیزدر مجمع عمومی به ازای هر سهم۹۳۰ تومان تصویب شد.
 
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :