١٣٩٨/٠٦/١١ ٤:٠١ ب ظ
کد خبر : ٧١٥٥٩
عضو هیات رئیسه مجلس گفت:
مصوبه افزایش ظرفیت پالایشگاه ها باید به زودی تدوین شود
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: باید هرچه سریع‌تر آیین نامه مصوبه "افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی"، تدوین شود.
به گزارش سهام انرژی از خبرگزاری خانه ملت بهروز نعمتی نماینده و عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه باید هرچه سریع‌تر آیین نامه مصوبه "افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی"، تدوین شود، گفت: با جلوگیری از خام‌فروشی نفت، حرکت به سمت استفاده از فرآورده‌های نفتی و صنایع زیرمجموعه به‌عنوان اهداف مهم کشور با اجرای درست این مصوبه محقق خواهند شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح "افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی"، مزیت‌‌های متعددی دارد که اصلی‌ترین آن اشتغال‌زایی در مناطق مختلف کشور و ارزآوری است، افزود: این طرح همچنین علاوه بر داشتن ارزش‌افزوده برای کشور، محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف -که به شدت به آن نیازمند هستیم- را نیز به‌دنبال دارد.
نعمتی با بیان اینکه اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی مزایای اصلی اجرای طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها با استفاده از سرمایه‌ مردمی است، گفت: لازمه تحقق چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ تولیدات محصولات جدید صنایع پتروشیمی است.
وی لازمه تحقق چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 را دستیابی به تولیدات گسترده، محصولات جدید در عرصه صنایع پتروشیمی و تولید مناسب ناخالص ملی دانست.  
عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: دولت به شدت پیگیر اجرای این مصوبه است البته مجلس نیز باید در این مسیر دولت را کمک و همراهی کند.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :