١٣٩٨/٠٦/٢٢ ٢:٠٥ ب ظ
کد خبر : ٧١٥٧٤
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به رتبه 35 جهانی رسید
بر اساس تازه‌ترین رتبه‌بندی موسسه ICIS ، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس که از سوی دولت آمریکا در لیست تحریم‌ها قرار گرفته است، به دلیل عملکرد مثبت مالی و فروش، به رتبه سی و پنجم جهان صعود کرد.
به گزارش سهام انرژی از روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس، تازه ترین گزارش موسسه مستقل مطالعات شیمیایی(ICIS) که سالانه رتبه بندی شرکت های شیمیایی و پتروشیمیایی جهان را بر اساس شاخص‌های هفتگانه شامل فروش، سود عملیاتی، سود خالص،‌ دارایی‌ها،‌ هزینه‌های تحقیق و توسعه،‌ سرمایه‌گذاری‌ها و نیروی انسانی،‌ عملکرد شرکت‌های شیمیایی و پتروشیمیایی بررسی و رتبه‌بندی می‌کند،منتشر شد.
در تازه‌ترین رده‌بندی این موسسه، هلدینگ خلیج فارس با سه پله صعود نسبت به سال گذشته به رتبه سی و پنجم جهان رسید.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس نیز در پیامی تاکید کرد: سخت کوشی و اخلاص در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با امدادهای الهی همراه شد و موفقیت بزرگ بین‌المللی دیگری برای این هلدینگ به ارمغان آورد.
جعفر ربیعی خاطر نشان کرد: در شرایطی که همه شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس با مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان این مرز و بوم دست و پنجه نرم می‌کنند، تلاش و مجاهدت‌های مخلصانه کارگزاران، کارکنان، مهندسان و مدیران خانواده بزرگ هلدینگ خلیج فارس موجب سه رتبه صعود این شرکت در میان شرکت های شیمیایی و پتروشیمیایی جهان شد.
گفتنی است، در سه سال گذشته شرکت آلمانی BASF رتبه اول این رده‌بندی را در اختیار داشت که بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی منتشر شده این شرکت جای خود را به ساینوپک چین واگذار کرده است.همچنین پس از BASF که در رتبه دوم قرار دارد، شرکت­‌های داوکمیکال و سابیک قرار گرفتند.
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس درحالی به این موفقیت رسید که با فعالیت های گسترده اش در صنعت پتروشیمی، در میان شرکت های بزرگ شیمیایی و پتروشیمیایی جهان ۳رتبه صعود را به نام خود ثبت کرد.
گفتنی است این هلدینگ به‌عنوان بزرگترین مجموعه پتروشیمی در سطح کشور با اعتقاد بر چشم‌انداز ترسیمی بیست ساله جمهوری ‌اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ هجری شمسی ، در راستای توسعه پایدار صنعت پرافتخار پتروشیمی، برنامه، اهداف و استراتژی‌های خود را به عنوان یک عضو، در قالب برنامه استراتژیک پنج ساله از سال ۱۳۹۳ به اجرا گذاشته است.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس با دارا بودن ۱۴ مجتمع‌ تولیدی به‌عنوان بزرگترین شرکت پتروشیمی در کشور فعالیت می‌کند  وتاکنون موفق به کسب رتبه اول از نظر سودآوری و همچنین  بالاترین ارزش بازار در میان شرکت‌های ایرانی شده است.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :