١٣٩٨/٠٧/٠٩ ٦:٥٤ ب ظ
کد خبر : ٧١٦٠٩
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران:
پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه فاضلاب تهران
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تا پایان امسال یک میلیون قبض کاغذی آب در استان تهران حذف خواهد شد.
به گزارش سهام انرژی: محمدرضا بختیاری در دومین روز نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب ایران با حضور در نشستی خبری از افزایش مصرف آب در تهران گلایه کرد و گفت: افزایش دمای هوا در تابستان امسال و نگرش غلط مردم درباره افزایش میزان بارش‌ها باعث شد امسال میزان مصرف روزانه آب در تابستان به سه میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب برسد که این امر افزایش ۴.۵ درصدی مصرف آب تهران را در پی داشته است.
وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد مصرف آب شرب کشور در استان تهران صورت می‌گیرد، ادامه داد: در حالی که در ۶.۷ میلیارد متر مکعب آب در کشور مصرف می‌شود استان تهران به تنهایی ۱.۵ میلیارد مترمکعب آب مصرف می‌کند.
بختیاری وضعیت بارندگی در سال آبی گذشته را مثبت ارزیابی کرد و گفت: میزان بارندگی تهران در سال آبی گذشته ٣٨٧ میلی‌متر بوده در حالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل ٢٤١میلی‌متر بوده است و هم اکنون نیز 920 میلیون مترمکعب در سدهای تهران ذخیره شده است که این رقم در مدت مشابه سال قبل ٦٥٠میلیون مترمکعب بوده است.
وی درباره پروژه‌های مهم آبفای استان تهران گفت: ۸۵ کیلومتر از پروژه رینگ تهران در حد فاصل ماملو تا پرند به منظور تعادل‌بخشی آب‌رسانی در سطح شهر تهران در حال اجراست که در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهوری افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه طرح فاضلاب شهر تهران ٧٥ درصد پیشرفت داشته است، افزود: ما در زمینه ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب یک عقب‌ماندگی داریم که امیدواریم تا چند ماه آینده شش تصفیه‌خانه فاضلاب در سطح استان تهران به بهره‌برداری و در نهایت نیز طرح فاضلاب تهران طی پنج سال آینده به اتمام برسد./ پاون
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :