١٣٩٨/٠٧/١١ ٢:٤٠ ب ظ
کد خبر : ٧١٦١٦
وزیر نیرو در جمع خبرنگاران در نمایشگاه آب و فاضلاب گفت:
هر هفته یک طرح بزرگ آب و برق افتتاح می‌شود
اردکانیان گفت: ما در وزارت نیرو در صدد هستیم در نیمه دوم امسال هر هفته طرح بزرگی در عرصه آب و برق کشور افتتاح کنیم که از جمله آنها 220 طرح بزرگ تامین آب، آبرسانی شهری و روستایی، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب،نیروگاه تولید برق، برق حرارتی و سایر پروژه‌ها که در همه استان‌های کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار سهام انرژی، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه بازدید از آخرین روز نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب تهران در جمع خبرنگاران ضمن اعلام اینکه در نیمه دوم سال هر هفته یک طرح بزرگ آب و برق افتتاح می شود اظهار داشت: با این کار مردم شاهد خواهند بود ما به سهم خود از شرایط تحریم حسن استفاده را کردیم و سعی کردیم وقفه‌ای در چرخه تولید کشور از حیث آب و انرژی ایجاد نشود.
وی در ادامه افزود: راه‌اندازی کمپین آب، برق، ایران نشان دهنده این خواهد بود که هر هفته مردم در استان‌های مختلف شاهد یک حرکت جمعی متکی بر استعدادهای کشور و استفاده از همه ظرفیت‌ها خواهند بود.
اردکانیان گفت: در سال گذشته موفق شدیم 150 هزار مگاوات انرژی بیشتر به بخش صنعت عرضه کنیم و در سال رونق تولید دو محصول آب و انرژی نقش مهمی در توسعه کشور ایفا کردند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه صنعت آب و برق دچار رکود شده، گفت: بنده به هیچ وجه با رکود در این صنعت موافق نیستم. ما یکی از بهترین سالها در تولید انرژی را پشت‌سر گذاشتیم. امسال رکورد تولید را زدیم. 3800 مگاوات برق وارد مدار تولید شد. در حوزه مدیریت مصرف نیز 3700 مگاوات در اوج بار کاهش مصرف داشتیم. در حوزه صادرات انرژی نیز رکوردزنی کردیم.
اردکانیان درباره مشکلات برخی واردکنندگان تکنولوژی گفت: این مشکلات به تحریم برمی‌گردد ولی ما در وزارت نیرو یک کارگروه تشکیل دادیم که به صورت موردی به کمک بانک مرکزی راه‌حل پیدا کنیم خصوصا در مواردی که تولیدکنندگان برای برخی تجهیزات به منابع مالی نیاز دارند.
مقام عالی وزارت نیرو در ادامه با بیان اینکه مدیریت مصرف آب اگر بیش از انرژی اهمیت نداشته باشد از آن کم‌اهمیت‌تر نیست، گفت: ما 10 سال خشک را پشت‌سر گذاشتیم و در سالهای کم‌آبی مدیریت مصرف و صرفه‌جویی ملموس‌تر است. بناست که موضوع مصرف صحیح را به صورت عادت فرهنگی و اخلاقی در جامعه نهادینه کنیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه به زودی جزئیات برنامه مدیریت مصرف آب منتشر می‌شود، توضیح داد: طبق برنامه، باید بتوانیم در افق 1400 شهر تحت تنش آبی نداشته باشیم. این یک هدفگذاری بزرگ است که البته به تامین مالی هم وابسته است.
وی تاکید کرد: پایداری در توسعه کشور و تاب‌آوری جامعه بیش از هر چیز وابسته به پایبندی به اخلاقیات است. هرچه جامعه اخلاقی‌تری داشته باشیم، جامعه تاب‌آور و توسعه‌‌یافته‌تری هستیم. بحث اخلاق یکی از عرصه‌های مهم در حوزه مصرف آب است. امیدوارم سهم خود را در بخش آب و برق در پایبندی عادات خوب مصرف ایفا کنیم و در این راستا مردم نقش تعیین‌کننده در جامعه شهری و روستایی دارند.
وی با بیان اینکه به زودی جزئیات برنامه مدیریت مصرف آب منتشر می‌شود، توضیح داد: طبق برنامه، باید بتوانیم در افق 1400 شهر تحت تنش آبی نداشته باشیم. این یک هدفگذاری بزرگ است که البته به تامین مالی هم وابسته است. در هر حال سعی می‌کنیم تمام ملزومات تحقق آن را فراهم کنیم.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :