١٣٩٨/٠٨/٠٩ ٦:١٢ ب ظ
کد خبر : ٧١٦٥٧
وزیر نیرو در نشست با فعالان بخش خصوصی صنعت برق:
اقتصاد برق جز با مشارکت و همکاری حل نمی‌شود
اردکانیان گفت: در بخش غیر دولتی اشخاصی که می‌توانند برای رفع این مشکل همکاری کنند پا پیش بگذارند و از موضع آسیب شناسی به موضوع بنگرند و بررسی کنند که در کجا می‌توان دولت را در این موضوع یاری داد.
رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در نشست با فعالان بخش خصوصی با اشاره به چالش‌های بخش خصوصی در زمینه اقتصاد برق اظهار کرد: این موضوع جز با مشارکت و همکاری حل نمی‌شود. از میان گروه کثیر فعالان در صنعت برق در بخش غیر دولتی اشخاصی که می‌توانند برای رفع این مشکل همکاری کنند پا پیش بگذارند و از موضع آسیب شناسی به موضوع بنگرند و بررسی کنند که در کجا می‌توان دولت را در این موضوع یاری داد.
وی با تاکید بر اینکه نیازمند تغییر پارادایم ذهنی در این زمینه هستیم، گفت: یک روش سنتی برای این موضوع این است که دولت دستور و بخشنامه بدهد. البته باید توجه داشت که دولت در اجرای این بخش همیشه یکسان عمل نمی‌کند و بخش خصوصی در این زمینه باید وارد شود.
وزیر نیرو تایید کرد: آغوش وزارت نیرو با آمادگی کامل به روی کسانی که با دولت هدف مشترک دارند باز است. البته ما فشاری روی افرادی که به هر دلیلی خود را برای این کار ملزم نمی‌بینند وارد نمی‌کنیم و به طور کلی به دنبال سنکرون بخش دولتی و غیر دولتی هستیم.
وزير نيرو با تاكيد بر اينكه آغوش وزارت نیرو با آمادگی کامل به روی کسانی که با دولت در مديريت صنعت برق هدف مشترک دارند باز است، اظهار كرد: به دنبال سنکرون بخش دولتی و غیر دولتی و ارتباط مستمر بین این دو بخش هستیم.
اردکانیان با تاکید بر اینکه سطح مشارکت شرکت‌های داخلی و خارجی در این نمایشگاه مناسب است، افزود: مهمانانی در این نمایشگاه حضور دارند که در حوزه بازارهای صنعت برق ایران به حساب می‌آیند.
وی با اشاره به حمایت‌های کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از وزارت نیروی دولت دوازدهم، گفت: مجلس در طی دو سال اخیر همراهی همه جانبه‌ای با دولت داشته است و این امر را می‌توان علامت بارز در توسعه یافتگی کشور دانست.
اردکانیان با اشاره به گذر از تابستان سال جاری بدون خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده، اظهار کرد: تابستان امسال درخشان‌ترین تابستان در صنعت برق، هم از نظر میزان تولید و هم از نظر مدیریت مصرف بود و به دلیل ميزان خوب تولید و همچنین مدیریت مطلوب مصرف امکان خوبی برای صادرات انرژی فراهم شد. امیدوارم در سال جدید نیز همکاری بین بخش دولتی و بخش خصوصی در صنعت برق به نحو مناسب‌تری توسعه پیدا کند.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: دولت دست همکاری و مفاهمه را به سمت دوستانی در بخش غیر دولتی دراز می‌کند که دیدگاه‌های مشترکی با دولت در ارتباط با چالش‌های پیش رو داشته باشند و پایبند به دیوار و مرز بین دو بخش در زمان چالش و بحران نباشند.

کتاب "گذر از زمان‌های اوج مصرف برق" رونمایی شد
کتاب "گذر از زمان‌های اوج مصرف برق" با حضور وزیر نیرو در نخستین روز از برپایی نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران رونمایی شد.
به‌گزارش خبرنگار سهام انرژی رضا اردکانیان وزیر نیرو، درباره رونمایی از این کتاب که با محوریت رویکرد مدیریت مصرف و تقاضا و تعامل با منابع انرژی الکتریکی تالیف شده است، گفت: مجموعه تجربیات به دست آمده از موفقیت‌های تابستان اخیر در زمینه تولید و صادرات انرژی و به‌ویژه مدیریت مصرف انرژی که با همکاری همه دست اندرکاران حاصل شد، در این کتاب به ثبت رسیده است.
وی افزود: تالیف کتاب مذکور به این منظور صورت گرفته تا مجموعه تجربیات کسب شده در اختیار علاقه‌مندان از جمله دانش‌پژوهان و دست اندرکاران این حرفه قرار گرفته و همکاران مجموعه وزارت نیرو در سطح کشور نیز از این تجربیات مطلع شوند.
کتاب گذر از زمان‌های اوج مصرف برق در چهار بخش از جمله سیاست‌ها و اصول تغییر برای مدیریت مصرف و تقاضای برق و شاخص‌های جدید پیدایش پیامدهای نوین این عرصه توسط معاونت برق و انرژی وزارت نیرو چاپ و منتشر شده است.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :