١٣٩٩/٠١/٠٣ ٢:١٥ ب ظ
کد خبر : ٧١٨٧٦
واحد دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قم وارد مدار سراسری برق کشور شد
مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا خبر داد: پس از انجام بازديد دوره‌اي ساليانه ، واحد دو بخار نيروگاه سیکل ترکیبی قم دو روز پیش از موعد مقرر به شبکه سراسری برق پیوست.
به گزارش سهام انرژی از روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ برق و انرژی صبا، محسن امیری مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اعلام این خبر اظهار داشت: واحد دو بخار نيروگاه سيکل ترکيبي قم به‌منظور انجام بازديد دوره‌اي ساليانه با هماهنگي مرکز کنترل دیسپاچینگ ملی از تاریخ 21 اسفندماه سال ۹۸ برای مدت 10 روز از شبکه سراسري برق خارج شد.
وی افزود: تعمیرات و بازدید واحد دوم بخار نیروگاه قم در حالی بدست توانمند کارکنان خدوم و متخصص نیروگاه سیکل ترکیبی قم انجام شده است که علیرغم مشکلات بوجود آمده در کشور در خصوص بحران ویروس کرونا، واحد مذکور با همت و تلاش مثال زدنی کارکنان متعهد این نیروگاه دو روز پیش از موعد مقرر یعنی ۲ فروردین ۹۹ به شبکه سراسری برق پیوست.
امیری ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه پرسنل نیروگاه قم در راه خدمت به مردم و نظام اسلامی، تصریح کرد: در این ایام که کشور عزیزمان با مساله ویروس کرونا در گیر شده است، پرسنل خدوم و متعهد نیروگاه سیکل ترکیبی قم علی رغم مشکلات و محدودیت های موجود با جانفشانی‌و‌بدون‌واهمه از وجود این ویروس برای تامین برق پایدار و رفاه مردم عزیزمان خاضعانه و با دل و جان ایستادگی کرده و همانند مدافعین امنیت و جان مردم در سنگری دیگر به نام نیروگاه همت خود را به کشور و نظام اسلامی ثابت کردند.
امیری با بیان اينکه کليه تجهيزات اصلي واحد بخار اعم از پمپ‌ها، الکتروموتورها، ژنراتور، ترانس‌ها و تجهيزات کنترل و ابزار دقيق با دقت بالا مورد بازديد دوره‌اي پيشگيرانه قرار گرفته اند اظهار داشت: تمام مراحل این بازدید توسط متخصصین و مهندسین داخلی انجام شده و تمامی تجهیزات مورد نیاز برای این بازدید نیز از داخل کشور تامین شده است.
مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا با بیان اینکه این تعمیرات به منظور آمادگی هرچه بیشتر نیروگاه های وابسته به بنیاد مستضعفان برای پیک ۹۹ انجام شده است خاطرنشان کرد: با ورود این واحد، توان شبکه به میزان ۱۰۰ مگاوات افزایش یافت.
خاطرنشان مي‌گردد نيروگاه سيکل ترکيبي قم به عنوان یکی از مهمترین نیروگاه های وابسته به بنیاد مستضعفان در کشور، با چهار واحد گازي و دو واحد بخاري توان توليد نامي 714 مگاوات را دارا است.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :