١٣٩٩/٠١/١٠ ٢:٠٤ ب ظ
کد خبر : ٧١٨٨٣
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده نفتی در تصحیح خبر ایلنا عنوان کرد:
هیچ جایگاه سوختی تعطیل نمی‌شود
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه جایگاه‌ها تحت هیچ شرایطی محدودیت، ممنوعیت و یا توقف توزیع سوخت نخواهند داشت، گفت: به مردم اعلام و تاکید می‌کنیم که نگران نباشند، سوخت به میزان کافی موجود است و به صورت شبانه‌روزی در تمامی جایگاه‌ها عرضه می‌شود، با رعایت بهداشت فردی و توصیه‌هایی که در زمینه رعایت ایمنی می‌شود، به پمپ بنزین مراجعه و سوخت خود را دریافت کنند.
به گزارش سهام انرژی از ایلنا، کرامت ویس‌کرمی اظهار داشت: هیچ جایگاهی تعطیل نخواهد شد و عرضه سوخت به صورت 24 ساعته ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در این وضعیت خاص همه ما باید جو آرامش به جامعه تزریق کنیم، از مردم خواست به جایگاه‌های عرضه سوخت هجوم نیاورند، جایگاه‌ها شبانه‌روز، سوخت مورد نیاز را عرضه خواهند کرد و متوقف و یا تعطیل نخواهند شد.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه گفتبعد از درمانگاه و بیمارستان‌ها، دومین مکان حساس و خطرآفرین به لحاظ انتقال ویروس کرونا جایگاه‌ها هستند بنابراین مردم احتیاط‌های لازم را بعمل آورند و الزامات بهداشتی را بهنگام مراجعه به پمپ بنزین‌ها جهت حفظ سلامت خود رعایت کنند.
وی تصریح کردجایگاه‌های عرضه سوخت در تمامی بحران‌ها و شرایط خاصِ حوادثِ طبیعی از جمله سیل و زلزله در خط مقدم خدمات‌رسانی و همواره در سرویس بوده‌اند و هیچگاه خدمت‌رسانی را متوقف نکرده‌اند.
ویس‌کرمی با اشاره به برخی گلایه‌ها مبنی بر کاهش درآمد جایگاه‌ها توضیح داددر حال حاضر نه تنها کشور ما بلکه تمام دنیا در شرایط ویژه و خاصی بسر می‌برند، بسیاری از رستوران‌ها و هتل‌ها به طور کلی تعطیل شده‌اند، فرودگاه‌ها با حداقل ظرفیت کار می‌کنند و اتفاقی هم نیفتاده است، درست است که فروش بنزین روند کاهشی داشته و تعداد کارگران پمپ بنزین‌ها نیز کاهش یافته است اما اینها دلیل قانع کننده‌ای برای تعطیلی جایگاه‌ها نیست .
وی خاطرنشان کرد: ما به مردم اعلام و تاکید می‌کنیم که نگران نباشند، سوخت به میزان کافی موجود است و به صورت شبانه‌روزی در تمامی جایگاه‌ها عرضه می‌شود، با رعایت بهداشت فردی و توصیه‌هایی که در زمینه رعایت ایمنی می‌شود به پمپ بنزین مراجعه و سوخت خود را دریافت کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ما 3800 جایگاه در کشور داریم که قرار نیست تحت هیچ شرایطی محدودیت، ممنوعیت و یا توقف توزیع سوخت داشته باشند، گفت: مردم بدانند جایگاه‌های عرضه سوخت بی‌وقفه در مدار سرویس هستند، بنابراین بدون ازدحام و در کمال آرامش به جایگاه مراجعه کنند و به اخبار کذبی که قصد تشویش اذهان عمومی را دارند، توجه نکنند.
وی یادآور شد: ما این را قبول داریم که جایگاه‌داران کمبود مواد ضدعفونی، ماسک و دستکش دارند چون میزان مصرف این اقلام در جایگاه‌ها زیاد بوده و در این شرایط باید علاوه بر سوخت‌رسانی، نکات بهداشت فردی را هم رعایت کنند، از این بابت نهایت قدردانی را از جایگاه‌داران و اپراتورها داریم. اما باید درک کنیم که شرایط کشور خاص و ویژه است و باید همکاری‌های لازم را انجام دهند تا از این وضعیت عبور کنیم.
ویس‌کرمی درباره کاهش فروش بنزین نیز بیان کرد: با توجه به کاهش تردد در جاده‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش یافته اما در مصرف نفت‌گاز تغییر کمی را شاهد هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه ای اعلام کرد عملیات توزیع سوخت بدون وقفه و شبانه‌روزی انجام می‌شود. در این اطلاعیه آمده است:
روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پاسخ به اظهارات برخی افراد منتسب به انجمن صنفی فروشندگان فرآورده‌های نفتی مبنی بر احتمال تعطیلی ۷۰ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت کشور تا نیمه اردیبهشت‌ماه سال جاری که به تاریخ ۹ فروردین ماه در خبرگزاری ایلنا درج گردیده موارد زیر را به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند:
جایگاه‌های عرضه سوخت از جمله مراکز خدماتی مهم و حساس کشور می‌باشند که طبق دستورالعمل‌های ابلاغی می‌بایست عملیات توزیع سوخت را به‌صورت ایمن، پایدار و شبانه‌روزی (۲۴ساعته) و بدون وقفه به انجام رسانند.
بر همین اساس ضمن رد هرگونه ادعا، شایعه و اخبار کذب درخصوص تعطیلی این بخش از مراکز خدماتی وابسته به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی که متأسفانه سبب تشویش اذهان عمومی در شرایط خاص فعلی که نیاز به آرامش بیش از پیش می‌باشد گردیده، موکداً اعلام می‌دارد عملیات سوخت‌رسانی در جایگاه‌های عرضه سوخت در سراسر کشور بدون هیچ‌گونه محدودیت و یا توقف در عرضه، به‌صورت مستمر و ۲۴ ساعته انجام خواهد پذیرفت، لذا هموطنان عزیز می‌توانند با رعایت الزامات بهداشت فردی و محیطی در کمال آرامش در طول شبانه روز سوخت مورد نیاز خود را از جایگاه‌های عرضه سوخت دریافت نمایند.

 
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :