١٣٩٩/٠٢/٢٠ ١:٤٤ ب ظ
کد خبر : ٧١٩٥٣
رویترز گزارش داد:
قیمت نفت در نزدیکی 31 دلار
قیمت نفت در معاملات روز جمعه 5 درصد افزایش یافت و دومین هفته متوالی افزایشی را ثبت کرد زیرا تولیدکنندگان آمریکایی تولید خود را کاهش دادند و تعداد دکل های حفاری نفتی آمریکا کاهش یافت و همچنین بر تعداد ایالت هایی که به سوی کاهش محدودیت‌ها می‌روند افزوده می شود.
به گزارش رویترز، با توجه به اینکه صنعت انرژی آمریکا تولید و هزینه ها را برای مدیریت کاهش تقاضا برای سوخت در اثر شیوع کرونا پایین آورده است، تعداد دکل های فعال نفت و گاز طبیعی آمریکا 34 دکل کاهش یافت که کمترین میزان در تاریخ این دکل ها محسوب می شود و به 374 دکل فعال رسید.
شرکت‌های نفتی در آمریکای شمالی میزان تولید خود را سریع از انتظار تحلیلگران پایین آوردند و در مسیر کاهش تولید 1.7 میلیون بشکه نفت در روز تا پایان ماه ژوئن هستند.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.51 دلار افزایش 30.97 دلار فروخته شد و نفت خام آمریکا نیز با 1.19 دلار افزایش 24.74 دلار معامله شد.
هر دو شاخص نفتی، دومین هفته افزایشی را پشت سر گذاشتند و نفت برنت طی هفته گذشته بیش از 18 درصد و نفت خام آمریکا 33 درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش هفتگی خود در روز چهارشنبه از 15 هفته متوالی افزایش ذخایر نفت آمریکا خبر داد. هرچند نرخ رشد ذخایر نسبت به زمان رکود ثبت شده 19 میلیون بشکه در اوایل آوریل کند شده است.
به گفته اندرو لیپو، رئیس اتحادیه نفتی لیپو در هیوستون، بازار اکنون در حال رصد آمارهای بیشتر است که نشان می دهد اوپک و هم پیمانانش موسوم به اوپک پلاس در حال اجرای کاهش 9.7 میلیون بشکه در روز هستند که از ابتدای ماه جاری میلادی شروع شده بود.
لیپو مدعی شد: من انتظار دارم که قیمت دوباره به 20 دلار در هر بشکه باز گردد زیرا تردید در مورد تعهد اوپک پلاس به کاهش تولید به بازار برخواهد گشت.
عراق هنوز به خریداران نفتی خود کاهش صادرات را اطلاع نداده است که این نشان دهنده چالش این کشور برای اجرای کامل تعهداتش در کاهش تولید است.
لیپو افزود: تمام چیزی که می بینیم این است که یک یا دو کشور تعهداتشان را اجرا نکردند و این می تواند راه را برای بقیه باز کند.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :