١٣٩٩/٠٣/٠٢ ١٢:٣٤ ب ظ
کد خبر : ٧١٩٨١
رونمایی از تلویزیون های ایرانی، برگ زرین دیگری از سام الکترونیک
روز گذشته طی مراسمی از تلویزیون های ایرانی سام الکترونیک با حضور بلندپایه ترین مسوولان وزارت صمت رونمایی شد.
به گزارش سهام انرژی، عصر روز گذشته ( اول خرداد 99) طی مراسمی از تلویزیون ایرانی سام الکترونیک با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهندس یداله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و تعداد زیادی از مدیران و معاونان وزارت صمت در محل کارخانجات سام الکترونیک رونمایی شد.
مهندس سیدعلیرضا موسوی مدیرعامل سام الکترونیک در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در زمینه مزیت تولید این محصول بیان کرد: شرکت سام الکترونیک با تلاش هایی که از یک سال و نیم گذشته در راستای کاهش واردات و تقویت رونق تولید انجام داده است تلویزیون هایی را با 10 پلتفرم و در 26 مدل و سایز مختلف ساخته است که ساخت آن ها تماماً توسط مهندسین و متخصصان ایرانی صورت گرفته است.
وی با اشاره به انجام این اقدامات در شرایط تحریم های ظالمانه بوده است، گفت: در مدت یک سال و نیم گذشته تاکنون بدون تعدیل نیروهای شرکت مسیری را طی کردیم تا بتوانیم به تولید محصولات جدید بدون اتکا به خارج اقدام کنیم.

موسوی ضمن تاکید بر داخلی سازی این محصولات اظهار داشت: علاوه بر داخلی سازی بخشی از سخت افزار این تلویزیون ها اعم از قطعات پلاستیکی، پایه و غیره، برنامه نصب شده بر روی این تلویزیون ها توسط متخصصان داخلی ساخته شده و کاملا ایرانی است  
مدیرعامل سام الکترونیک در بخش دیگری از صحبت های خود به مقوله قاچاق اشاره کرد و پیگیری و کنترل قاچاق را بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته ازمسوولان تقاضا دارم که با مقوله قاچاق به صورت جدی برخورد کنند، در غیر این صورت قاچاق کالا موجب اجحاف به مصرف کنندگان در حوزه خدمات پس از فروش خواهد شد.
وی به عنوان یک تولید کننده ایرانی از حمایت بانک مرکزی به عنوان یک نهاد مالی گفت: : از بانک مرکزی تقاضا داریم تا با تخصیص ارز به تولید کنندگان برای انجام واردات ماشین آلات نهایت همکاری را داشته باشند تا بتوانیم مواد اولیه که مورد نیاز هست از خارج وارد کنیم.
به گفته این کارآفرین، شرکت سام الکترونیک قصد دارد طی ماه های آینده ماشین لباسشویی، جاروبرقی و یخچال تمام ایرانی را تولید کرده به گونه ای که این محصولات با کیفیت بالایی روانه بازار شوند.
لازم به ذکر است در این مراسم سرپرست وزارت صمت، استاندار تهران و معاونان وزارت صمت طی سخنانی ضمن قدردانی از تلاش های گروه سام الکترونیک، بر تداوم تولید محصولات داخلی توسط این شرکت تاکید کرده و سام الکترونیک را نماد بارزی در این زمینه معرفی کردند.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :