١٣٩٩/٠٣/٠٦ ٧:٠٤ ب ظ
کد خبر : ٧١٩٨٥
مدیرعامل آریا ساسول در نشست خبری اعلام کرد:
تکمیل زنجیره ارزش آریا ساسول با احداث یک واحد تولید پلی‌اتیلن
بحرینی گفت: پروژه احداث یک واحد عظیم تولید پلی‌اتیلن در دست اقدام است که می‌تواند زنجیره ارزش آریا ساسول را تکمیل کند.
به گزارش سهام انرژی، امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت آریا ساسول در نشست خبری عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت پلیمر آریا ساسول در فرابورس، این شرکت را یک مجتمع بزرگ تولید اتیلن و پلی_اتیلن با ظرفیت بالغ بر یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن در سال معرفی کرد.
بحرینی اظهار داشت:  در صنعت پتروشیمی بسیار مهم است که بتوان به اندازه ظرفیت اسمی کار کرد و چهار سال است که ظرفیت تولید و فروش مجموعه آریا ساسول بالاتر از ظرفیت طراحی‌شده بوده است. از این رو این شرکت از یک کسب‌وکار پایدار برخوردار است.
به گفته بحرینی، در سنوات گذشته بیش از ۹۰ درصد از سود قابل تقسیم بین سهامداران آریا ساسول تقسیم شده است.
مدیرعامل آریا ساسول افزود: در سال‌های ۹۶ ،۹۷ و ۹۸ از ظرفیت‌هایی که توسط برجام ایجاد شد استفاده کردیم و علاوه بر تعمیرات لازم، پروژه رفع گلوگاه‌های تولید و افزایش ۱۰ درصدی تولید اتیلن را به نتیجه رساندیم.
وی همچنین گفت: در حال حاضر آریا ساسول تا چندین سال نیاز به تعمیرات اساسی ندارد و تجهیزات و فرایندهای این مجموعه به‌روزرسانی شده است.
مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول در ادامه این نشست، با اشاره به علل به تعویق افتادن عرضه اولیه سهام این شرکت پلیمری گفت: نوسان شدید در قیمت تولیدات صنعت پتروشیمی به دلیل جهانگیر شدن ویروس کرونا و خاکستری شدن وضعیت بازار در سطح جهان سبب شد که در عرضه ۵ درصد از سهام آریا ساسول تعلل کنیم و تا به ثبات رسیدن قیمت در عرضه اولیه مکث کنیم.
وی سپس با اشاره به وضعیت کنونی بازار گفت:  اکنون با توجه به رفع محدودیت‌های قرنطینه در چین -به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده پلی‌اتیلن در جهان - بازار بر مدار صعودی قرار گرفته و چشم‌انداز مثبتی از آن دیده می‌شود.
بحرینی در تشریح چشم‌انداز عملکرد آتی آریا ساسول هم گفت: حقیقت این است که بر خلاف انتظارها با شیوع ویروس کرونا نه تنها عملکردمان منفی نشده، بلکه همانطور که در صورت‌های مالی قابل مشاهده است، برنامه تولید بیشتر از ظرفیت تولید است.
وی همچنین با اشاره به احداث پروژه‌های آتی این شرکت گفت: پروژه احداث یک واحد عظیم تولید پلی‌اتیلن در دست اقدام است که می‌تواند زنجیره ارزش آریا ساسول را تکمیل کند.
مدیرعامل آریا ساسول گفت: فرمول قیمت‌گذاری اتان از قیمت پلی‌اتیلن و نفتا تبعیت می‌کند و این دو محصول در نوسان بوده‌اند.  اما به هر حال، بحران پلی‌اتیلن و نفتا مشکلاتی را برای تمامی تولیدکنندگان در جهان ایجاد کرد.
وی در زمینه اعلام نرخ اتان از سوی وزارت نفت  اظهار داشت: امیدواریم وزارت نفت در یکی دو ماه آینده نرخ اتان را اعلام کند. در مجموع چشم‌انداز شرکت به‌ویژه با افزایش نرخ تسعیر ارز و همچنین فروش و سودآوری مثبت و رو به افزایش است و سهامداران نگران نباشند.

 
 
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :