١٣٩٩/٠٤/١٨ ٨:٥٧ ق ظ
کد خبر : ٧٢٠٥٥
بومی سازی 281 قطعه پالایشگاهی در شرکت پالایش نفت بندرعباس در سال 98
معاون بازرگانی شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با اقدامات صورت گرفته به منظور خودکفایی و بومی سازی قطعات در سال گذشته 281 کالای پالایشگاهی به تعداد 14 هزار و 30 قطعه، با حمایت از سازندگان داخلی توانمند، ساخته و مورد تایید قرار گرفت.
به گزارش سهام انرژی از روابط عمومی پالایش نفت بندرعباس؛ بهرام پور معاون بازرگانی شرکت پالایش نفت بندرعباس با اشاره به این که بسیاری از اقلام ساخته شده جزء قطعات و تجهیزات مهم و حیاتی صنعت پالایش نفت است که استمرار تولید را تضمین می کند، افزود: حمایت از ساخت قطعات در داخل کشور در سال گذشته موجب صرفه جویی به ارزش بیش از 128 میلیارد ریال شد.
وی تصریح کرد: به منظور حمایت از ساخت و توان داخلی و همچنین استفاده از امکانات و ظرفیت های پالایشگاه، تاکنون بالغ بر 5 هزار قلم کالا به تعداد 552 هزار عدد برای نخستین بار و بدون نقشه اولیه و با تکیه بر دانش و توان متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس و همچنین تولید کنندگان داخلی ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است.
معاون بازرگانی شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: جلوگیری از خروج ارز، قطع وابستگی به خارج کشور، تامین به موقع قطعات و کاهش ریسک های عملیاتی فرآیند تولید، انتقال و بومی سازی فناوری و توسعه دانش فنی، اشتغالزایی با حمایت از شرکت های داخلی، حمایت از شرکت های دانش بنیان در طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات پالایشگاهی و صرفه جویی اقتصادی از دستاوردهای استراتژی شرکت پالایش نفت بندرعباس در حمایت از توان و ساخت داخل است.
بهرام پور با اشاره به استقرار واحد پشتیبانی ساخت داخل در پالایشگاه نفت بندرعباس گفت: این اقدام در راستای تسریع در اجرای برنامه های بومی سازی قطعات، با توجه به حجم ورودی داخلی سازی قطعات در این شرکت انجام شد.
وی با اشاره به دیگر برنامه های اجرایی افزود: از جمله اقدامات صورت گرفته برای مدیریت قطعات با نگاه تامین، بومی سازی و ساخت داخل، استفاده از امکانات موجود برای تجمیع خرید ها با اولویت بندی های لازم به شکل قرارداد باز فرآیند ساخت داخل است که از مهمترین اهداف آن حمایت از تولیدکنندگان و سازندگان توانمند داخلی است.
معاون بازرگانی شرکت پالایش نفت بندرعباس بیان داشت: با اجرای این برنامه بسیاری از اطلاعات و مدارک فنی قطعات و تجهیزات تکمیل که موجب تسریع در روند سفارش ساخت و خرید کالا و همچنین دسترسی سازندگان داخلی به اطلاعات فنی دقیق قطعات شد.
وی شناسایی سازندگان توانمند در استان هرمزگان را از دیگر برنامه های شرکت پالایش نفت بندرعباس عنوان کرد و افزود: برای شناسایی سازندگان هرمزگانی نیز، بازدید از شهرک صنعتی بندرعباس به همراه گروه های تعمیرات، مهندسی، بازرسی فنی و مدیریت کالا پالایشگاه بندرعباس برای استفاده بیشتر از ظرفیت های موجود در استان در فرآیند بومی سازی قطعات مورد نیاز پالایشگاه برنامه ریزی شده است.
 
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :