١٣٩٩/٠٥/١٤ ١١:٠٠ ق ظ
کد خبر : ٧٢١٠٨
مدیرعامل پتروشیمی ارومیه گفت:
30 درصد از بازار کریستال ملامین در دست "شاروم"
دلجوان گفت: پتروشیمی ارومیه بیش از 30% بازار ملامین داخل کشور را در اختیار دارد.اوره، آمونیاک و گوگرد سه ماده اصلی مصرفی این شرکت هستند.
به گزارش سهام انرژی، دلجوان مدیرعامل پتروشیمی ارومیه امروز( 14 مرداد ماه 99) در نهمین عرضه اولیه فرابورس اظهار داشت: پتروشیمی ارومیه بیش از 30% بازار ملامین داخل کشور را در اختیار دارد. همچنین اوره، آمونیاک و گوگرد سه ماده اصلی مصرفی شرکت هستند و این شرکت مواد اولیه خود را با 17% تخفیف از پتروشیمی خراسان خریداری می کند.
وی افزود: محصولات اصلی شرکت، کریستال ملامین با ظرفیت 4 هزار تن در سال، سولفات آمونیوم با ظرفیت 46 هزار تن در سال و اسید سولفوریک با ظرفیت 50 هزار تن در سال است.
وی در زمینه طرح توسعه شرکت بیان کرد: سولفات پتاسیم با ظرفیت 40 هزار تن در سال و محصول فرعی اسید کلریدریک با ظرفیت 50 هزارتن از جمله طرح توسعه پتروشیمی ارومیه است.
به گفته دلجوان این شرکت در سال 1398 سود 255 میلیارد ریالی معادل 364 ریال به ازای هر سهم داشته است.
مدیرعامل پتروشیمی ارومیه درباره عرضه سهام این شرکت به بورس اظهار داشت:  15 درصد از سهام شرکت پتروشیمی ارومیه روز جاری برای اولین بار در فرابورس عرضه می‌شود و  پترول، سهامدار عمده شرکت پتروشیمی ارومیه بوده و سرمایه ثبت شده آن 700 درصد است.
وی در زمینه سود آینده شرکت برای سهامداران پیش بینی کرد: پیش بینی سود سال 1399 و 1400 به ترتیب 375 ریال و 1080 ریال است.
این مدیر پتروشیمی گفت: انتظار می رود 20% سهام  پتروشیمی ارومیه در ماه آتی عرضه اولیه شود.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :