١٣٩٩/٠٦/١٢ ١:٠٥ ب ظ
کد خبر : ٧٢١٥٦
رئیس کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:
طرح "وان" با رویکرد سهمیه بندی حامل های انرژی در مجلس پیگیری می شود
رئیس کمیسیون انرژی مجلس از بررسی طرح سهمیه بندی تمامی حامل‌های انرژی باعنوان "طرح وان (مخفف واحد انرژی) طی هفته آینده در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش سهام انرژی از خانه ملت، به اولویت‌های کاری کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در 4 هفته کاری پیش‌رو اشاره کرد و گفت: طرح سهمیه بندی تمامی حامل‌های انرژی باعنوان "طرح وان" (مخفف واحد انرژی( هفته آینده در کمیسیون انرژی بررسی خواهد شد.
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این طرح آماده شده اما هنوز به مرحله اعلام وصول نرسیده است.
طرح وان چیست؟
به گفته وی براساس این طرح به هر فرد، مقداری "وان" داده می‌شود درواقع یارانه‌ای که دولت می‌خواهد به هر فرد دهد به شکل "وان" خواهد بود، به این صورت که یک فرد ماهانه 50 وان دارد که می‌تواند آن را مصرف کند و باقیمانده این سهمیه را در بورس بفروشد.
عباسی همچنین به دیگر اولویت‌های کاری کمیسیون انرژی در 4 هفته کاری پیش‌رو اشاره کرد و افزود: کم و کیف بخشودگی هزینه برق 30 میلیون نفر با حضور متخصصان وزارت نیرو در کمیسیون انرژی بررسی خواهد شد و مجلس بحث بخشودگی برق به 30 میلیون نفر را به صورت کارشناسی دنبال می کند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بررسی وضعیت میدان‌های نفتی با حضور وزیر و مدیران وزارت نفت را از دیگر موضوعات قرار گرفته در دستور کار کمیسیون متبوعش عنوان کرد.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :