١٣٩٩/٠٦/٢٤ ١١:١٥ ق ظ
کد خبر : ٧٢١٧٥
رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد:
ظرفیت ۲.۸ میلیون تنی فراورده های پتروشیمی در منطقه اقتصادی پارسیان
رئیس هیئت عامل ایمیدرو از پیشنهاد ایجاد ظرفیت ۲.۸ میلیون تنی فرآورده های پتروشیمی توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری سهام انرژی از ایمیدرو، خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو از صدور موافقت اصولی احداث چهارمین کارخانه فرآورده های پتروشیمی در زنجیره GTX در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان خبر داد.
وی با بیان این مطلب اظهار داشت: ظرفیت ۴ طرح پیشنهادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه تولید فروآرده های پتروشیمی در زنجیره GTX برای اجرا در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان حدود ۲.۸ میلیون تن است.
وی افزود: این طرح ها در زمینه تولید متانول، پلی پروپیلن، پلی اتیلن، بنزین پیرولیز، گاز مایع و غیره است که مجموع سرمایه گذاری این طرح ها، ۶.۴ میلیارد دلار است که پیش بینی شده ۴ ساله احداث شود و با پیگیری ایمیدرو این طرح ها شتاب می گیرند.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به جزئیات زیرساختی طرح های آماده اجرای پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان تصریح کرد: برای این طرح ها، ۳۲۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده است. این طرح ها ۲۵۵ مگاوات برق و ۴۴ میلیون متر مکعب آب نیاز دارند.
وی ادامه داد: خوراک این طرح ها، گاز طبیعی است که در مجموع ۱۸.۷ میلیون متر مکعب نیاز دارد که فراخوان مناقصه ایستگاه تقلیل فشار گاز به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان در حال انجام است که به زودی احداث ایستگاه وارد فاز اجرایی می شود.
بنا به این گزارش، در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، فرصت های سرمایه گذاری برای تولید ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۴ میلیون تن پودر آلومینا در نظر گرفته شده است.
همچنین، در بخش زیرساختی، احداث نیروگاه برای تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و تولید ۷۵۰ هزار مترمکعب آب پیش بینی شده است.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :