١٣٩٩/٠٧/٠٥ ١٢:٢٦ ب ظ
کد خبر : ٧٢١٩١
وزیر کار گفت:
فروش سهام دولتی در بورس باید صرف سرمایه گذاری جدید شود
شریعتمداری گفت: منابعی که در بورس می‌فروشیم باید صرف سرمایه‌گذاری جدید شود
به گزارش سهام انرژی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این مطلب که شورای عالی بورس و قواعد و مقررات حاکم بر فروش منایع باید صرف سرمایه گذاری جدید شود گفت: این اقدام نوعی صیانت جدی همراه با نظارت بیرونی بر تمامی دارایی بیمه‌گذاران نزد صندوق‌هایی است که در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.
عرضه اولیه سهام صندوق ها بیش از 10 درصد نبوده است
وزیر تعاون درباره وضعیت واگذاری سهام مجموعه‌های تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: حدود 81 درصد از فعالیت‌های اقتصادی این وزارت که عمدتا مربوط به فعالیت‌ صندوق‌های تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است تاکنون در بورس عرضه شده، از سوی دیگر ترازنامه شرکت‌هایی که سهام آنها تاکنون عرضه نشده بر کدال بورس قرار گرفته است به این معنا که شفافیت به عنوان امری مهم مورد تاکید ما در همه فعالیت‌های اقتصادی است.
وی افزود: برخی تصور می‌کنند عرضه سهام صندوق‌ها در بورس تنها با هدف تامین مالی انجام گرفته است، در حالی که عرضه اولیه این سهام‌ها بیش از 10 درصد نبوده؛ عرضه اولیه 8 درصد عمومی و 2 درصد صندوق‌ها. هدف اصلی از واگذاری سهام صندوق‌ها در بورس شفاف‌سازی و ایجاد شرایط مطلوب برای به قیمت رساندن و جلوگیری از مفاسد احتمالی در هر نوع واگذاری و سرمایه‌گذاری بود./خانه ملت
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :