١٣٩٩/٠٧/١٥ ١٠:٤٠ ق ظ
کد خبر : ٧٢٢٠٢
مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس خبر داد:
ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس تا 45 روز آینده
دادور گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس مراحل ورود به بورس را استارت می زند و زمان بورسی شدن این پالایشگاه به همراه نهادهای ذیربط و مساعدت برای رفع ابهانات بستگی دارد.
به گزارش سهام انرژی، محمد علی دادور مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در خصوص رونده پرونده این پالایشگاه برای ورود به بازار سرمایه گفت: به زودی جلساتی در بورس خواهیم داشت تا با ارائه مدارک و شفافیت های لازم مقدمات ورود به بازار فراهم شود. امیدواریم با همکاری نهادهای ذیربط و مساعدت های بانک مرکزی و رفع موانع این پالایشگاه، سهامی را وارد بازار کنیم که سهامداران بدون هیچ مشکل و ابهامی خریداری کرده و از سود و منفعت آن بهره مند شوند.
وی افزود: زمان ورود به بازار در گرو همکاری مسئولان و سازمان بورس است و در خوشببینانه ترین حالت تا حدود یک ماه و نیم آینده خواهد بود.
دادور در مورد تولید این پالایشگاه گفت: ستاره خلیج فارس روزانه۴۲۰ هزار بشکه میعانات گازی را پالایش می کند و برنامه رسیدن به  پالایش روزانه تا ۵۴۰ هزار بشکه را نیز در برنامه دارد.
وی ادامه داد: نکته مهم اینجاست که حجم زیادی معادل ۴میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو وام ارزی برای ساخت این مجموعه گرفته شده که تا حدودی ساختار مالی شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد.
مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ تسعیر ارز، بدهی سنگینی معادل ۸۰ هزار میلیارد تومان میزان تسعیر وام مزبور به ریال خواهد بود که  در حال حاضر با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم بازپرداخت این تسهیلات را به صورت ریالی نماییم که هنوز سازو کار ریالی شدن این وام های ارزی نهایی نشده و پیگیر این موضوع هستیم.
وی تاکید کرد: با توجه به این که این شرکت به زودی وارد بورس می شود، پیش فرض های اولیه برای ورود به بازار وجود دارد که مهمترین آن تبدیل بدهی های ارزی به ریالی است.
دادور اظهار کرد: این پالایشگاه با تلاش های شبانه روزی  بسیاری  از مدیران  در پالایش و پخش و وزارت نفت و ... به این میزان تولید رسیده است و آورده خوبی برای این کشور دارد و تبدیل ارز آن به ریال برای کشور قابل توجیه است./ بورس 24
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :