١٣٩٩/٠٧/٢٢ ١:٤٥ ب ظ
کد خبر : ٧٢٢١١
وزیر نفت در حاشیه آیین اهدای ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی گفت:
با پایان این دولت، هرگز کار دولتی نخواهم کرد
زنگنه گفت: پیش‌تر هم گفتم با پایان این دوره دیگر هرگز وارد کار دولتی نخواهم شد البته بازنشستگی سیاسی معنا ندارد.
به گزارش سهام انرژی، بیژن زنگنه امروز (سه شنبه، ۲۲ مهرماه) در حاشیه آیین اهدای ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی که آیا کاندیدای ریاست جمهوری خواهد شد، اظهار کرد: پیش‌تر هم گفتم با پایان این دوره دیگر هرگز وارد کار دولتی نخواهم شد البته بازنشستگی سیاسی معنا ندارد.
 وی تاکید کرد گفت: مردم بدانند کسانی که با ما دشمنی می‌کنند هیچ رحم و علاقه‌ای به ملت ایران ندارند و با سخت‌ترین خشونت‌ها و شقاوت‌ها با مردم ما برخورد می‌کنند، این واقعا جنایت علیه بشریت است.
زنگنه گفت: خوشحالم که امروز وزارت نفت با وجود مشکلات مالی توانست همسو با اجرای مسئولیت اجتماعی ۱۴۱ دستگاه ونتیلاتور را به وزارت بهداشت برای به‌کارگیری در بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز اهدا کند.
وی با بیان اینکه ما همیشه خودمان را در کنار مردم به‌ویژه مناطق نفت‌خیز احساس‌کردیم و می‌کنیم، یادآوری کرد: در این دوران کرونا هم همانند دو سال و نیم گذشته که از اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران می‌گذرد همه تلاشمان را برای تداوم تولید نفت، گاز، محصولات پتروشیمی و حفاظت از جان کارکنان به کار گرفتیم.
وزیر نفت با بیان اینکه همکاران ما در دوران کرونا افزون بر اینکه با فداکاری سوخت مورد نیاز مردم را تامین کردند مواد اولیه مورد نیاز کالاهای بهداشتی را نیز تامین کرده است، تصریح کرد: ما در جبهه‌های مختلفی در نبرد هستیم، شدیدترین فشارهای تاریخی را بر ما وارد می‌کنند.
زنگنه با بیان اینکه ما افزون بر مشکلات شدید اقتصادی با بیماری کرونا نیز روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری مردم در رعایت پروتکل‌ها که در صنعت نفت سختگیرانه اجرا شده و خوشبختانه اثربخش هم بوده از این بلای عالم‌گیر عبور کنیم.
وی در این مراسم طی سخنانی با قدردانی از کادر درمان برای مقابله با کرونا تأکید کرد: با وجود شرایط کرونا لحظه‌ای تولید در صنعت نفت متوقف نشده است و از بابت تأمین سوخت و انرژی کشور آب در دل کسی تکان نخورد.
وزیر نفت با بیان اینکه وزرات نفت از نخستین دستگاه‌هایی بود که به‌دلیل حساسیت با سختگیری تمام در مقابله با کرونا گام برداشت، توضیح داد: تعطیل کردن نفت فقط تعطیل صادرات نبود، تعطیل کشور بود. یعنی اگر نفت و گاز تولید نکنیم، آب و برق هم تولید نمی‌شود و بهداشت از بین می‌رود. اگر برق نباشد بیمارستانی نمی‌تواند کار کند. اگر سوخت نداشته باشیم هیچ ژنراتور و دیزل اضطراری هم نمی‌تواند کار کند.
زنگنه گفت: الحمدالله از بابت تأمین سوخت و انرژی کشور در شرایط کرونا آب در دل کسی تکان نخورد.
وی با تأکید بر اینکه سلامت کارکنان صنعت نفت برای ما مثل جانمان بود، بنابراین با سخت‌گیری تمام در این مسیر گام برداشتیم، یادآوری کرد: واحدهای HSE (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) مستقر در صنعت نفت با دستورعمل‌های وزارت بهداشت که ما به زبان صنعت نفت تبدیل و ابلاغ می‌کردیم توانستیم سلامت همکاران را هم داشته باشیم.
زنگنه با بیان اینکه همکاران ما در هشت ماه گذشته از هیچ تلاشی برای کاهش درد و رنج مردم کوتاهی نکردند، تأکید کرد: مردم ما واقعاً در درد و رنج هستند، ما نمی‌توانیم این را نادیده بگیریم. مردم از یک سو زیر فشارهای شدید اقتصادی به دلیل اقدام‌های جنایتکارانه آمریکا هستند؛ مرتب آمریکایی‌ها می‌گویند ما کاری به مردم نداریم و با دولت درگیریم، اما دارند مردم را له می‌کنند و از سوی دیگر کرونا نیز نگرانی، ناامنی و تنش ذهنی ایجاد کرده است. ما تلاش کردیم تا جایی که می‌توانیم به سهم خودمان از این فشار کم کنیم.
وی تصریح کرد: آمریکا در شرایط کرونا و نیاز ایران به دارو و تجهیزات پزشکی، کوچک‌ترین انعطافی نشان ندادند. آنها  هر چه می‌گویند دروغ است.
آمادگی کامل وزارت نفت برای تولید مواد ضدعفونی‌کننده
وزیر نفت با بیان اینکه وزارت نفت برای تولید مواد ضدعفونی‌کننده و مواد اولیه لباس و ماسک آمادگی کامل دارد و از هیچ کمکی مضایقه‌ای ندارد، گفت: آقای نمکی، شما ما را مانند کارکنان خود تلقی کنید، شما در موضوع کرونا فرمانده هستید، هر دستوری بدهید ما برای کاهش فشار بر مردم انجام می‌دهیم.
زنگنه با اشاره به اینکه مسئولیت اجتماعی موضوعی است که صنعت نفت آن را در کشور رایج کرد و پیش از این، این‌گونه مطرح نبود، تصریح کرد: ما اعتقاد داشتیم و داریم در جایی که کار می‌کنیم نمی‌توانیم خود را از مردم آن منطقه جدا ببینیم، آنان همراه و خانواده ما هستند و نمی‌توانیم آنها را جدا ببینیم، در سیل و حوادث دیگر هم همین‌طور است.
وی با بیان اینکه ما خودمان در شرایط سختی هستیم، اما مردم در شرایط سخت‌تری هستند، بنابراین همه تلاشمان را برای کمک به مردم انجام می‌دهیم، افزود: تعدادی دستگاه‌های کمک تنفسی (ونتیلاتور) برای کمک به مردم تهیه شده است، البته ان‌شاءالله مریض نداشته باشیم./شانا
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :