١٣٩٩/٠٩/٠٤ ٤:٠٤ ب ظ
کد خبر : ٧٢٢٦٥
نمایندگان اوپک عقیده دارند؛
احتمال تمدید کاهش تولید نفت اعضای اوپک
نمایندگان اوپک پیش بینی می‌کنند نتیجه اجلاس وزارتی هفته آینده تمدید کاهش تولید فعلی در سه ماهه اول ۲۰۲۱ باشد. برخی نمایندگان عقیده دارند هنوز چالش‌هایی در مورد تقاضا وجود دارد ولی به تغییر شرایط توسط واکسن کرونا امیدوارند.
به گزارش سهام انرژی، اوپک و متحدانش جهت آماده کردن زمینه برای اجلاس وزارتی هفته آینده، جلسات فنی در این هفته برگزار می‌کنند. قرار است در این اجلاس در مورد تمدید محدودیت‌های تولید نفت در سال آینده میلادی به خاطر کاهش تقاضا در نتیجه موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا مذاکره شود.
کمیته اقتصادی اوپک در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه برگزار می‌شود و متخصصان فنی اوپک و غیر اوپک در روز جمعه دیدار خواهند داشت. در این کمیته اقتصادی در مورد سناریوهای احتمالی برای وزرایی که در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه آینده دیدار می‌کنند، مذاکره می شود.
تمام این جلسات به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
قرار بود گروه اوپک و متحدانش از اول ژانویه سال آینده میلادی، دو میلیون بشکه در روز معادل دو درصد مصرف جهانی نفت به تولید خود اضافه کنند ولی با سقوط تقاضا به خاطر موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا، این تصمیم احتمالا به تعویق می‌افتد و شاید کاهش تولید بیشتری اعمال شود.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :