١٣٩٩/٠٩/٢٤ ٩:٥٦ ق ظ
کد خبر : ٧٢٣٠٢
در مجمع عمومی فوق‌العاده 23 آذر ماه،
افزایش سرمایه 42 درصدی شرکت مبین انرژی خلیج فارس تصویب شد
مجمع عمومی فوق العاده شرکت مبین انرژی خلیج فارس با افزایش سرمایه 42 درصدی پیشنهادی هیئت مدیره از محل سود انباشته با هدف تامین نقدینگی بخشی از مخارج سرمایه‌ای انجام بابت پروژه متانول آپادنا و اصلاح ساختار سرمایه موافقت کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این مجمع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور ۸۲.۴۸ درصدی سهامداران روز گذشته 23 آذر ماه در سالن اجتماعات هلدینگ خلیج فارس به ریاست افشار سرکانیان برگزار شد.
رئیس مجمع فوق العاده مبین انرژی خلیج فارس با بیان اینکه طرح متانول آپادانا تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد گفت: با بهره‌برداری از پتروشیمی آپادانا جهش قابل توجهی در سودآوری شرکت مبین انرژی خلیج فارس ایجاد خواهد شد.
در این مجمع از سوی چند سهامدار حقیقی مباحث مختلفی درباره نرخ گذاری سرویس های جانبی تولیدی مبین در شورای رقابت مطرح شد.
 سرکانیان ضمن تشریح فرمول دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت، عنوان اظهار داشت: هدف این دستورالعمل این است که شرکت‌های تولید کننده و مصرف کننده سرویس‌های جانبی بازدهی یکسانی را از صنعت پتروشیمی کسب کنند و هلدینگ خلیج فارس با منطق فرمول موافق است. ولی متاسفانه باتوجه به اینکه این فرمول دارای نواقص و کاستی هایی از جمله برداشت اشتباه از دارایی‌های مولد مثل دارایی‌های ثابت، پیش پرداخت ها و موجودی کالا که کاملا مغایر با استانداری حسابداری داخلی و بین المللی است.
وی ادامه داد: این نواقص موجب می‌شود که نتیجه بازدهی یکسان را برای شرکت‌های تولید کننده و مصرف کننده به همراه ندارد و عملا تاحدودی در حق شرکت‌های تولید کننده اجحاف خواهد شد.
رئیس مجمع تصریح کرد: هلدینگ خلیج فارس به کرات پیشنهادات خود جهت اصلاح دستورالعمل را به صورت مکتوب و حضوری به شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شورای رقابت ارسال کرده و همچنان به صورت جدی پیگیر اصلاح آن است.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :