١٣٩٩/١١/٠٦ ٣:٠٤ ب ظ
کد خبر : ٧٢٣٧٤
یک نماینده مجلس اعلام کرد:
نیروگاه ها نباید به دلیل کمبود گاز، قطعی برق را لحاظ کنند
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: ارزان بودن گاز و دسترسی آسان وزارت نیرو به این انرژی، سبب شده این وزارتخانه به اهمیت بالا بردن ضریب بهره‌وری توجه‌ای نکند بنابراین نمی‌توان قطعی برق را به پای نرسیدن گاز به نیروگاه‌ها نوشت.
به گزارش سهام انرژی، عبدالعلی رحیمی مظفری عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس به راه‌های حل مشکل تامین سوخت نیروگاه‌ها و تامین برق مورد نیاز کشور اشاره کرد و گفت: راه‌های مختلفی برای حل مشکل تامین سوخت نیروگاه‌ها وجود دارد که افزایش تولید گاز، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید برق و افزایش بهره‌وری نیروگاه‌ها ازجمله راه‌های حل مشکل تامین سوخت نیروگاه‌ها و تامین برق مورد نیاز کشور است.  
به گفته وی افزایش تولید گاز، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید برق و افزایش بهره‌وری نیروگاه‌ها ازجمله راه‌های حل مشکل تامین سوخت نیروگاه‌ها و تامین برق مورد نیاز کشور است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه باید توان تولید گاز کشور را بالا برد، افزود: با توجه به گفته کارشناسان مبنی بر اینکه پالایشگاه پارس جنوبی در آینده نزدیک با افت فشار رو به رو خواهد شد، افزایش ظرفیت توسعه میادین ضروری است.
وی به اهمیت استفاده از سایر ظرفیت‌ها و منابعی که می‌تواند جایگزین گاز شود، اشاره کرد و افزود: از آنجا که گاز ماده ارزشمندی است می‌تواند خوراک بسیاری از سیستم‌های پتروپالایشگاهی باشد درواقع می‌توان در سیستم‌های پتروپالایشگاهی به ارزش افزوده بالاتر تبدیل شود لذا باید به سمت تولید برق از طریق روش‌های هسته‌ای و انرژی‌های تجدیدپذیر رفت نه آنکه ماده ارزشمندی مانند گاز را بسوزانیم تا تبدیل به برق شود در حالی‌که می‌توان برق را از منابع دیگر استخراج کرد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش ضریب بهره‌وری نیروگاه‌ها مسیر دیگری در تامین سوخت آن‌ها است چراکه به دلیل این بهره‌وری پایین سبب سوختن سوخت بیشتری شده است، توضیح داد: ارزان بودن گاز و دسترسی آسان وزارت نیرو به این انرژی، سبب شده این وزارتخانه به اهمیت بالا بردن ضریب بهره‌وری توجه‌ای نکند بنابراین نمی‌توان قطعی برق را به پای نرسیدن گاز به نیروگاه‌ها نوشت.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :