١٣٩٩/١٢/٢٧ ١٢:٥١ ب ظ
کد خبر : ٧٢٤٦٠
مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد:
نزدیک به ۸۴ هزار خودرو در سال ۹۹ گازسوز شد
مدیر طرح‌ سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام تبدیل رایگان ۸۳ هزار و ۸۰۲ خودرو عمومی گفت: طرح تبدیل خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها از چند هفته‌ گذشته آغاز شده است.
به گزارش سهام انرژِی از ایرنا، محمدحسین باقری با بیان اینکه مسافربرهای اینترنتی و آژانس‌ها برای استفاده از تسهیلات بلاعوض دولتی به‌منظور گازسوزکردن خودروها باید منتظر پیامکی از سوی وزارت کشور باشند، اظهار کرد: از آنجا که شناسایی خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها ازسوی وزارت کشور انجام‌ می‌شود، بنابراین وزارت کشور پیامک دعوت به تبدیل این دسته از خودروها را ارسال می‌کند.
وی افزود: ثبت‌نام این دسته از خودروها آغاز شده و قرار است دولت حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای گازسوزکردن مسافربرهای اینترنتی و آژانس‌ها را در قالب وام بلاعوض تأمین کند و مالکان خودرو تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه را پرداخت می‌کنند.
مدیر طرح‌ سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تأکید کرد: خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها بر اساس پیمایش اولویت‌بندی شده‌اند.
به گفته باقری، پرداخت ازسوی مالک خودرو زمانی انجام می‌شود که پیمانکار مربوطه انتخاب شده و در انتظار انتخاب کارگاه هستند.
وی ادامه داد: فهرست خودروهای مسافربر شخصی و آژانس‌های مورد تأیید وزارت کشور، روی سایت ثبت‌نام قرار دارد و خودروهایی مشمول این طرح می‌شوند که پلاک آنها در فهرست وزارت کشور موجود باشد.
مدیر طرح‌ سی‌ان‌جی افزود: در زمینه هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی نیز اقدام‌های لازم انجام شده و متقاضیان می‌توانند از ۱۵ فروردین سال آینده اسناد مناقصه را بارگذاری کنند و پس از آن نیز برندگان اعلام خواهند شد.
باقری با اشاره به اینکه کل خودروهای ثبت‌نامی برای تبدیل رایگان در سامانه ۲۶۴ هزار و ۴۲۳ خودرو بوده است، گفت: از این تعداد ۱۱۶ هزار و ۶۶ خودرو واجد شرایط استفاده از طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی بوده‌اند.
وی اظهار کرد: تاکنون ۸۳ هزار و ۸۰۳ خودرو در این طرح به‌صورت رایگان گازسوز شده‌اند و ۱۸ هزار و ۱۶۷ خودرو نیز نوبت گرفته‌اند.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :