١٤٠٠/٠١/١٤ ١٢:٣٢ ب ظ
کد خبر : ٧٢٤٧٠
یک نماینده مجلس خبر داد:
تکلیف صریح مجلس به وزارت نفت برای مهار گازهای فلر
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: جمع‌آوری و تبدیل گازهای فلر به برق، سوخت و... ضروری است چراکه مهار گازهای فلر ارزش‌افزوده و اشتغال به دنبال دارد.
به گزارش سهام انرژی، قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تکلیف مجلس به وزارت نفت در جریان بررسی بودجه 1400 مبنی بر جلوگیری از هدررفت گاز فلر با احداث طرح‌های جداسازی حداقل به میزان یک میلیون تن، توضیح داد: اگرچه وزارت نفت در سال‌های گذشته در راستای جلوگیری از هدررفت گازهای فلر اقدامات خوبی انجام داده است اما به دلیل وضعیت نامناسب صادرات نفت و کمبود بودجه، این طرح‌ها به کندی پیش می‌روند البته به دنبال این مصوبه مجلس، وزارت نفت می‌تواند در سال 1400 با منبع مالی مشخص از هدرفت این گازها جلوگیری کند و در تامین و صادرات گاز قدم‌های برجسته‌ای بردارد.
وی ادامه داد: از آنجا که بخش خصوصی آمادگی لازم را برای سرمایه‌گذاری در این زمینه دارد اگر دولت با آن‌ها همراهی کند و مشوق‌هایی را برای این شرکت‌ها در نظر بگیرند به یقین در سال 1400 شاهد جلوگیری از هدررفت گاز فلر با احداث طرح‌های جداسازی خواهیم بود.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: جمع‌آوری و تبدیل گازهای فلر به خوراک، برق، سوخت و... به‌دلیل ایجاد آلودگی زیست محیطی در مناطق نفت خیز ضروری است ضمن آنکه هدررفت این گازها به معنای از بین رفتن ثروت کشور است چراکه مهار گازهای فلر، ارزش‌افزوده و اشتغال به دنبال دارد.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :