١٤٠٠/٠٥/٠٦ ٢:٠٠ ب ظ
کد خبر : ٧٢٦٥٣
مدیرعامل توانیر به "سهام انرژی" گفت:
سو استفاده دلالان دلیل اصلی افزایش قیمت سیمان است نه محدودیت برق
متولی زاده گفت: اینکه اخیرا اعلام شده است دلیل افزایش چند درصدی قیمت سیمان، قطعی برق واحدهای تولیدی است کاملا تکذیب می شود زیرا در همین بازده زمانی محدودیت برق این واحدها از سال قبل هم کمتر بوده است.
به گزارش خبرنگار سهام انرژی، محمد حسن متولی زاده مدیرعامل توانیر، در حاشیه مراسم رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور با محور مصارف ادارات، اصناف، کسبه و جلب مشارکت مشترکان خانگی، ضمن اعلام این مطلب به خبرنگار "سهام انرژی" گفت: درباره افزایش قیمت سیمان نیز رئیس انجمن تولیدکنندگان سیمان اعلام کرد، دلالان مسبب افزایش قیمت سیمان هستند نه قطعی برق؛ حال تصریح می کنم که امسال مصرف برق کارخانه های سیمان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است به طوری که در 4 ماه امسال نسبت به سال قبل 70 درصد این واحدها مصرف انرژی داشته اند و در مقابل نیز میزان محدودیت عرضه برق به این واحدها خیلی ناچیز بوده است. به عبارتی محدودیت به قدری نبوده است که این واحدها با کمبود تولید مواجه شوند و قیمت ها افزایش یابد.
وی ادامه داد: یک سری از این افراد و دلالان از این موقعیت سواستفاده می کنند. اما اگر مردم تحمل کنند قطعا قیمت ها متعادل خواهد شد با وجودی که ما محدودیت عرضه برق به تولیدکنندگان سیمان را هم کاهش دادیم.

محدودیت‌های برق تا پایان مرداد ادامه دارد
متولی زاده گفت: محدودیت برق تا پایان مرداد به دلیل شرایط تولید نیروگاه‌های برق آبی، گرمای شدید، خشکسالی و افزایش مصرف برق که همزمان شده اند، ادامه دارد.
وی افزود: کاهش بارش، خشکسالی شدید و کاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی موجب شد امسال سال استثنایی از نظر محدودیت‌های تولید برق باشد گرچه با همکاری صدا و سیما و سازمان بسیج مستضعفان، تاکنون توانستیم با کمترین مشکل این شرایط را سپری کنیم.
وی گفت: امیدواریم برگزاری این همایش، منشاء اصلاح الگوی مصرف شود و نتیجه موثری در میزان مصرف برق ادارات، اصناف و فرهنگ مصرف داشته باشد.
مدیرعامل توانیر ادامه داد: هرچه مصارف در این بخش‌ها کاهش یابد تاثیر بزرگی در پایداری شبکه برق کشور خواهد داشت.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :