١٤٠٠/٠٦/٠٧ ١١:٠٩ ق ظ
کد خبر : ٧٢٧٠١
سخنگوي صنعت برق تاکید کرد:
تامین نیاز برق داخل مهم تر از صادرات برق است
مديرعامل شركت مديريت شبكه برق ايران و سخنگوي صنعت برق تاكيد كرد: همواره اولويت اصلي صنعت برق تامين نياز داخلي و مصرف برق هموطنان در داخل كشور است. در صورت كمبود يا محدوديت برق در كشور، واردات برق از صادرات بيشتر خواهد بود.
به گزارش سهام انرژی از توانیر،دكتر مصطفي رجبي مشهدي سخنگوی صنعت برق، با اشاره به برخي اخبار منتشر شده در خصوص افزايش صادرات برق به پاكستان تاكيد كرد: همواره در تمام گفت وگو ها با رسانه ها و مذاكرات و قراردادها در اين خصوص تاكيد شده است كه اولويت اصلي تامين نياز هموطنان در داخل كشور است.
رجبي مشهدي ادامه داد: در گفت وگوي اخير نيز تاكيد شد كه زيرساخت لازم(خط انتقال برق) براي صادرات برق به بندر گوادر پاكستان در خاك ايران وجود دارد اما طرف مقابل همچنان زيرساختي كه بتواند افزايش واردات برق را از ايران داشته باشد احداث نكرده است و حتي در صورت احداث زيرساخت هاي لازم در خاك پاكستان نيز اولويت با تامين نياز داخلي و سپس صادرات است.
سخنگوي صنعت برق با توصيه به اصحاب رسانه در انتقال دقيق نكات گفته شده به ويژه زماني كه موضوع از حساسيت هاي داخلي و بين المللي برخوردار است خاطرنشان ساخت: از ابتداي سال جاري نيز چون كشور دچار محدوديت هاي در تامين برق شده است، صادرات برق به تمام كشورهايي كه با آنها قرارداد داشته ايم متوقف شده يا در كمترين ميزان ممكن(نزديك به صفر) كاهش يافته است.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :