١٤٠٠/٠٦/١٠ ٢:٢١ ب ظ
کد خبر : ٧٢٧٠٩
مدیرعامل برق حرارتی خبر داد:
راندمان 50 درصدی نیروگاهی نیازمند سرمایه گذاری سنگینی است
طرز طلب گفت: تا سال ۱۴۲۰ راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور باید به ۵۰ درصد برسد که این مهم نیازمند سرمایه‌گذاری‌های سنگین خواهد بود.
به گزارش سهام انرژی از وزارت نیرو، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی تاکنون سبب صرفه‌جویی یک میلیارد مترمکعبی در مصرف سوخت شده است و تا سال ۱۴۲۰ راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور باید به ۵۰ درصد برسد که این مهم نیازمند سرمایه‌گذاری‌های سنگین خواهد بود.
وی ادامه داد: راندمان نیروگاه‌های حرارتی در کشور‌های پیشرفته جهان که ظرفیت تولید آن‌ها به کشور ما نزدیک است معادل 37.3 درصد است. این در حالی است که این رقم هم اکنون در نیروگاه‌های ایران ۳۹ درصد و البته بیشتر از نیروگاه‌های حرارتی بسیاری از کشور‌های جهان است.
طرزطلب با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای راه‌‌اندازی هفت هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه سیکل‌‌ترکیبی جدید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، گفت: از چهار سال گذشته، سه هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه سیکل‌ترکیبی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته شد که امسال تکمیل می‌شود و البته پیش‌بینی می‌شود سه هزار و ۵۰۰ مگاوات باقی‌مانده نیز فراهم شود که با ساخت کامل این ظرفیت چهار درصد به راندمان نیروگاه‌های کشور افزوده خواهد شد.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :