١٤٠٠/٠٦/٢١ ١١:١٩ ق ظ
کد خبر : ٧٢٧٢٦
با هدف شفاف‌سازی رابطه مالی با بخش خصوصی،
امضا قرارداد همکاری بزرگ‌ترین خط لوله اتیلن جهان با پیمانکار ایرانی
قرارداد بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری خط لوله اتیلن غرب میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان مالک خط و شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (اویکو) به‌عنوان پیمانکار، امروز 21 شهریور ماه به امضا رسید.
به گزارش سهام انرژی، قرارداد واگذاری بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری خط اتیلن غرب امروز (یکشنبه، ۲۱ شهریورماه) بین سید جلال میرهاشمی، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی و منوچهر طاهری، مدیرعامل شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (اویکو) امضا شد.
قرارداد بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری خط لوله اتیلن غرب به‌عنوان نخستین قرارداد در نوع خود که شامل خطوط لوله و ایستگاه‌های تقویت فشار در صنعت نفت است به‌صورت یکپارچه به پیمانکار بخش خصوصی واگذار می‌شود.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تابستان ۱۳۹۹ و پس از واگذاری خط لوله اتیلن غرب به این شرکت، ضمن تداوم توسعه همسو با وظایف حاکمیتی خود و به‌منظور حفظ و گسترش سرمایه‌های ملی و زیرساخت‌های صنعت پتروشیمی مناقصه برگزار کرد که سرانجام شرکت اویکو مردادماه امسال به‌عنوان پیمانکار بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری این خط لوله ملی مشخص شد.
خط لوله اتیلن غرب باوجود اینکه از سوی دولت احداث شد و در سال ۱۳۹۱ به بهره‌برداری رسید، هم‌زمان با واگذاری مجتمع‌های پتروشیمی به بخش خصوصی واگذار شد.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی با همکاری نهادهای نظارتی و دیگر مبادی ذی‌ربط از سال ۱۳۹۷، به‌منظور صیانت از بیت‌المال، تلاش کرد ضمن ایجاد رابطه منطقی و شفاف مالی با بخش خصوصی، وظیفه بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری این خط لوله را به‌عهده گیرد.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :