١٤٠٠/٠٦/٢٤ ١:٢٦ ب ظ
کد خبر : ٧٢٧٣٣
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:
مجموعه پالایش و پخش فراورده های نفتی نیازمند سیاستگذاری کلان
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به ضرورت شکل‌گیری اتاق فکری متشکل از کارشناسان در ساختار شرکت گفت: باید در روند کارها و بررسی طرح‌های مجموعه پالایش و پخش سیاست‌گذاری کلانی انجام شود.
به گزارش سهام انرژی از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، جلیل سالاری، در نشستی با کارکنان و مدیریت‌های ستادی ضمن تأکید بر مداومت نظارت بر عملیات پالایشگاه‌ها افزود: طرح‌ها باید غربالگری شوند و روند به‌گونه‌ای پیش رود که مطالعات فقط روی کاغذ باقی نماند و پس از تجزیه و تحلیل و بررسی براساس شاخص‌های تعریف‌شده نتیجه آن به‌صورت عینی مشاهده شود.
وی با تأکید بر لزوم پیشگیری از آزمون و خطا در طرح‌های تعریف‌شده، تأکید کرد: به‌منظور صیانت از تولید نیز باید سیاست‌های کلانی تعریف و مدون شود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به دغدغه تأمین سوخت زمستانی گفت: برای تأمین سوخت زمستانی با همکاری مدیریت هماهنگی و نظارت بر عملیات با واحد برنامه‌ریزی و تأمین و توزیع به‌گونه‌ای چالش پیش رو راهبری شود که دغدغه تأمین سوخت برای ۶ ماه دوم سال برطرف شود.
سالاری اظهار کرد: به این منظور به موازات به‌کارگیری نگاه کارشناسانه، نیاز است تا هم‌افزایی شود.
اجرای نظام‌مند رگولاتوری
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به انتظارهایی که از مدیریت هماهنگی و نظارت بر عملیات می‌رود، ادامه داد: در زمینه نظارت بر پروژه‌ها، یکی از وظایف اجرای رگولاتوری است که باید لحاظ شود و مجموعه باید ساختاری چابک داشته باشد.
سالاری با توجه به اهمیت کار واحد مدیریت هماهنگی و نظارت بر عملیات تصریح کرد: نیاز است که بخش هماهنگی و نظارت بر تولید، هم به تولید کمک و هم طرح‌ها را مدیریت کند.
به گفته وی، با این ساختاری که در مجموعه با عنوان راه‌اندازی پروژه‌ها و بازرسی شکل گرفته است، انتظار می‌رود روزانه داده‌ها و اطلاعات تولید بررسی و ارزیابی شود تا درباره انحراف برنامه‌ها واکنش مقتضی نشان داده شود و تنها به جابه‌جایی اطلاعات بسنده نشود، بلکه نظارت عالیه در پالایشگاه‌ها انجام شود.
ساخت انبار و مخازن جدید ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش بر اهمیت احداث انبارهای جدید نفت و مخازن‌ ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی به‌عنوان مأموریت‌های جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد.
سالاری گفت: امروز صندلی خدمت به مردم، در اختیار ماست و به آن تعهد داریم و تلاش می‌کنیم افزون بر تأمین سوخت هموطنان در سراسر کشور، با تأمین به‌موقع سوخت نیروگاه‌ها، چراغ هیچ خانه‌ای خاموش نباشد.
وی همچنین به اهمیت جایگاه سرمایه انسانی اشاره کرد و افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های دقیق، زمینه ورود جوانان را برای تصدی مدیریت‌ها فراهم کنیم.  
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :